Labarda Börek

by Bayilik Lobisi

Türk mutfağında ‘hamur işi’ denince akla ilk börek gelir. İnce açılmış hamurun ya da hazır yufkanın arasına isteğe göre peynir, ıspanak, kıyma vb. yiyecekler konularak türlü biçimler verilir, yağda ya da fırında pişirilerek hazırlanır börek. Börek yapımında hamuru incecik açabilmek büyük marifet ister. Günümüzde hamur açmayı bilmeyenler ya da zamanı olmayanlar için de marketlerde böreklik yufkalar satılmaktadır.

Hem çay saatlerinde hem de doğrudan yemek olarak tüketebileceğimiz böreğin sayısız çeşidi yapılır. Böreklerin en pratiklerinden, çay saatlerinin olmazsa olmazlarından sigara böreği, çocukluğumuzdan bu yana, pazar kahvaltılarının vazgeçilmezlerinden olmuştur. Su böreği, en güzel böreklerden olsa da yapımı biraz zahmetlidir ve ustalık ister. İncecik açılan hamurlar suda kaynatılır, bol tereyağı ve peyniri ise olmazsa olmazıdır. Böreklerin en güzellerinden gül böreği, hem hoş görüntüsü hem de leziz tadıyla özellikle annelerimizin günlerinin vazgeçilmez tatlarındandır. Yörelerimize özel börek çeşitlerimiz de vardır.

Trabzon mutfağına ait Laz böreği, yufka ve muhallebi ile yapılır. İzmir denince akla gelen lezzetlerin başında şüphesiz boyoz gelir. Boyoz, özellikle sabah saatlerinde tüketilir. Bir tür börek olarak görülebilir ama içi boştur. Çiğ börek, Eskişehir mutfağının en popüler hamur işlerindendir. Kıyma, soğan ve baharat karışımının açılmış yufkaya konulup yağda kızartılmasıyla hazırlanır. Adana’nın çıtır yufkanın içinde gizlenen 3 peynirli böreği sizi alır götürür.

Kuruluş yılı:1994
Franchise Adedi :21
Franchise Hedefi: 2020 / 35 adet
Franchise giriş bedeli:30,000TL
Ortalama yatırım bedeli:150,000TL 200,000TL
Reklam katkı payı:Almıyor
Royalty bedeli: 500TL aylık
Destekler: Eğitim,yer seçimi,bölge koruması,proje,reklam,ürün temini,pazarlama,personel temini.
Hedef bölge :Türkiye ve Dünya
İşyeri özellikleri: Konseptlere göre ortalama 40m2 / Cadde ve Avm /

Benzer İçerikler

Yorum Yaz

×

Merhaba!

Bayiliklerle ilgili bilgi almak için danışmanlarımızla iletişime geçebilir ya da bayiliklobisiofficial@gmail.com mail adresine mail atarak bilgi alabilirsiniz..

× WhatsApp Danışma Hattı