Lenovo Bayi Ağını Genişletiyor

by Bayilik Lobisi

Lenovo (Lenovo Grup Limited) Uluslararası Çin merkezli bir bilişim teknoloji şirketi. Masaüstü Bilgisayar, Dizüstü Bilgisayar, El Bilgisayarı, Cep Telefonu, Mobil cihazlar Sunucu ve bilgisayar teknolojisi, aksesuar ve donanımlarının üretimini yapmaktadır. Lenovo, Legend Grup Ltd. ve Yeni Teknoloji Geliştirme A.Ş. adıyla Pekin’de Liu Chuanzi başkanlığında 11 mühendisten oluşan bir grup tarafından 1984 yılında kurulmuştur.

Lenovo, 1988 yılında Legend şirketi bünyesine dahil olmuştur. Lenovo’nun ana merkezi şu an için Çin Halk Cumhuriyeti Pekin’de yer almaktadır. Diğer yönetim ana iş merkezleri; ABD ve Singapur’dadır. Ayrıca Şanghay, Shenzhen, Xiamen, Chengdu ve Yamato’da araştırma merkezleri bulunmaktadır.

IBM’ in PC bölümünü satın almasıyla, 2004 yılında Çin’de pazar lideri oldu. 2005 yılında yaklaşık 1,75 milyar dolara IBM firmasının Bilgisayar bölümünü satın aldı. 2009 yılında HP, Dell ve Acer’ın ardından %28,6 pazar payıyla dünyanın en büyük 4. bilgisayar üreticisi konumundaydı. IDC ve Gartner’ın yaptığı açıklama ile 2013 2.çeyrekte PC pazar payını %16,7′ ye çıkararak global pazar payında HP’yi geride bıraktı ve pazarın yeni lideri oldu.

Google’ın 2012 yılında 12.5 milyar dolara satın aldığı Motorola’yı, 2014 yılında 2.91 milyar dolar karşılığında Google’dan satın almıştır.

Lenovo son yıllarda ülkemizde de popüler ve tercih edilen bir teknoloji şirketi olmuştur. Lenovo, Türkiye’de ki satış ve teknik destek ağını yeni bayilerle genişletmek amacıyla yeni iş ortaklıklarına hazır olduğunu web sitesinden duyurmakta. Lenovo ailesinin bir parçası olabileceğiniz bayilik-servis başvurunuz için Lenovo’nun Bayimiz Olun Formunu doldurmanız sonrasında şirket yetkilileri size ulaşmakta ve diğer detayları aktarmaktalar. “Kazanmaya Hazır Mısın?” sloganı ile yeni bayilerini bekleyen Lenovo teknolojik bayilik düşünen okuyucularımıza hitap edecektir.

lenovo bayi
(Güncel veriler wikipedia’dan alınmıştır)

Benzer İçerikler

Yorum Yaz

×

Merhaba!

Bayiliklerle ilgili bilgi almak için danışmanlarımızla iletişime geçebilir ya da bayiliklobisiofficial@gmail.com mail adresine mail atarak bilgi alabilirsiniz..

× WhatsApp Danışma Hattı