Luckin Coffee,

by Bayilik Lobisi

Luckin Coffee, Orta Doğu ve Hindistan’daki ilk uluslararası mağazaları planlıyor
Kuveyt merkezli Americana Group ile Orta Doğu ve Hindistan’da mağaza açmak üzere Çin kahve zincirini hızla genişletmek istiyor.

Çin ortak zinciri Luckin Coffee, Orta Doğu ve Hindistan’da uluslararası genişleme arayışında. Çin’de 2.400’den fazla tesisi bulunan yeni perakende satış ve dağıtım konsepti , Kuveyt franchise firması Americana Group ile ortak girişim kurmak için bir mutabakat anlaşması imzaladı.

Luckin Coffee’nin Kurucusu ve CEO’su Jenny Qian Zhiya, yaptığı açıklamada, “Bu işbirliği, Luckin Coffee’nin Çin’den dünyaya lider ürünlerini getirmeye yönelik ilk adımını temsil ediyor,” dedi.

Americana Group, Luckin’e Orta Doğu’da sağlam bir temel sağlayabilir. Franchise grubu, Kazakistan, Ürdün, Lübnan ve Mısır’da yaklaşık 40 kafe işlettiği KFC, Pizza Hut, Krispy Kreme ve Costa Coffee gibi önde gelen batı markaları için yaklaşık 1.800 tesis işletmektedir.

Allegra araştırması , Ortadoğu’nun markalı kahve zinciri pazarının 9.000’in üzerinde satış noktasını gösterdiğini ve sağlıklı segment büyümesini destekleyen istekli uluslararası markalar için tüketici iştahının arttığını gösteriyor. Bölgenin en gelişmiş kahve pazarları arasında BAE , Suudi Arabistan ve Kuveytile önümüzdeki beş yıl içinde önemli satış artışı bekleniyor.

Luckin’in Çin yerel pazarı gibi, Hindistan da büyümek isteyen uluslararası firmalar için potansiyel olarak kazançlı yatırımları temsil eden premium kahve konseptleri ile gelişen orta gelirli bir demografiye sahiptir. Bununla birlikte, Hindistan’ın kahve dükkanı segmenti nispeten gelişmemiş ve Starbucks ve Costa Coffee gibi uluslararası zincirlerin varlığı sınırlı.

Piyasanın kalkınmaya hazır hale gelebileceğini gösteren Haziran 2019’da ABD içecek devi Coca-Cola’nın Hindistan’ın en büyük kahve zinciri olan Café Coffee Day’de büyük Güney Asya ülkesinde 1.500’den fazla kafe ve 250’den fazla pay arayışına girdiğine dair raporlar ortaya çıktı Avrupa, Malezya, Mısır ve Nepal’de mağazalar. Rui Xing

olarak da bilinen Luckin Coffee, 2017’nin sonlarında piyasaya sürüldüğünden bu yana , Çin kahve dükkanı pazarında bir yol açtı ve 1 milyar sterlinlik ‘tek boynuzlu at’ değerlemesi elde etmek ve 28’den fazla 2.400 mağaza açmak için ülkenin en hızlı şirketlerinden biri oldu. şehirler. Luckin 2019’un sonuna kadar 4.500 mağazaya ulaşma hedefinde başarılı olursa, yerel uptart , 4.400 mağaza için devam eden pazar lideri Starbucks’ı geçecek.
Avrupada da yayılmak için ön araştırmalar yapılıyor.

Benzer İçerikler

Yorum Yaz

×

Merhaba!

Bayiliklerle ilgili bilgi almak için danışmanlarımızla iletişime geçebilir ya da bayiliklobisiofficial@gmail.com mail adresine mail atarak bilgi alabilirsiniz..

× WhatsApp Danışma Hattı