Makale Yazarlarına Şâhane Teklif

by Bayilik Lobisi

21. Yüzyılın gerçeği internet, internette var olmak ise iyi bir internet sitesine sahip olmak ile başlıyor. İyi bir internet sitesi neye göre ölçülebilir? Başlıca, kurumsal kimlik, kullanım kolaylığı, akılda kalıcı bir alan adı (domain) ve Google’ın internet sitesi sahiplerine dayattığı kural olan “Özgün içerik”. Google, 2005’den bu yana aynı kuralı dayatmış olmasına rağmen, webtasarımcılar sürekli bir açık (bug) buldu ve suistimal etti ancak 2014 yılında Google gelişimini tamamladı.

Evet, özgün içerik Google tarafından dayatılan bir kuraldır. Özgün içeriğe sahipsen Google arama sonuçlarında üstte, sahip değilsen alttasın ve/veya yoksun. Bu durum makale yazarlarının, blogger’ların ve paylaşacak birşeyleri olan insanların değerinin anlaşılmasına neden oldu. Öyle ki hiç bir özgün içeriği olmayan, tamamen copy/paste (kopyala yapıştır) yöntemi ile içerik sağlayan ve bu şekilde sitesine reklam alarak para kazanan site sahipleri bile artık Özgün içerik peşinde İK sitelerini geziyor, makale yazarları ve blogger’lar arıyor.

www.90dan.com ise blogger ve makale yazarı arayan yeni bir oluşum. Özgün içeriğe sahip olmadan internette var olamayacağının farkında. Ancak adaylara farklı bir teklif sunuyor. Barter, yani karşılıklı hizmet. Buna göre, site bünyesine yazar olarak alınacak toplam 8 kişinin her birinden, site içerisinde makale ve/veya anlık paylaşım yapması isteniyor. Yazılacak makalelerin konusunu siz belirliyorsunuz, bu konuda katı bir kısıtlama yok. Zaman sınırlaması da yok. Makale ve günlük paylaşımların toplam kelime sayısı 10.000 ‘e ulaştığında ise kendi sitenize sahip olmanızı sağlıyor. Webtasarım ekibi sizinle buluşup görüşüyor, sizin istek ve tarifinize göre, 1500 TL değerinde tam profesyonel internet sitesini yapıyor, logonuz ve kurumsal kimliğiniz, 2 yıllık domain ve hostinginizi ise hediye ediyor. Karşılıklı anlaşma tamamlanıyor. Eğer özgün içerik sağlıyor iseniz, artık Google ile tam uyumlu kendi kişisel sitenizden para kazanmamanız mümkün değil.

Profesyonel bir internet sitesine sahip olmak, internetten para kazanmanın olmazsa olmazıdır. Ayrıntılı bilgi için 0850 304 94 19 / info@90dan.com

 

Benzer İçerikler

Yorum Yaz

×

Merhaba!

Bayiliklerle ilgili bilgi almak için danışmanlarımızla iletişime geçebilir ya da bayiliklobisiofficial@gmail.com mail adresine mail atarak bilgi alabilirsiniz..

× WhatsApp Danışma Hattı