MARKA GÜCÜ

by Bayilik Lobisi

Franchise verenler markalarını geliştirmek ve desteklemek için çok zaman, enerji ve finansal kaynaklara yatırım yapar. Bunu, tüketicilerin franchise alanların herhangi birinin kapısından geçmeden önce ne bekleyeceklerini tam olarak anlamaları için yaparlar. Bir franchise verenin markası, isminden daha fazlasıdır; Birisinin konumlarını ziyaret etmekten ve yiyecek veya hizmetlerini örneklemekten edindiği deneyim budur. Buna Marka Sözü diyoruz .

Büyük franchise verenler, müşterilerinin franchise edilmiş bir konumda alışveriş yaptıklarında her defasında memnun olmalarını ve franchise verenin franchise verenin marka vaadini vermelerini sağlamak istemektedir. Tüketicinin aklında, bir franchise verenin markası şirketin itibarına eşittir. Şirket notlarının değerini korumak için esastır – ve ummayı bekledikleri – algıladıkları deneyim. Bu, yerin şirkete ait veya franchise alanın sahibi olmasına bakılmaksızın geçerlidir. İşletmenin bulunduğu yere bakılmaksızın, müşterinin ziyaret ettiği her yerde marka standartlarının tutarlı bir şekilde uygulanması beklenir.

MARKA, FRANCHİSE VERENİN EN DEĞERLİ VARLIĞIDIR.
Müşteriler, hangi işletmede alışveriş yapacaklarına ve marka hakkında bildiklerine veya bildiklerini düşündüklerine dayanarak bu işlere ne sıklıkta alışveriş yapacaklarına karar verirler. Tüketiciler işin varlığına kimin sahip olduğunu gerçekten umursamıyorlar. Büyük bayiler, sistemin yerel işletmecileri tarafından ihtiyaç duyulan araçları sağlar ve sadece müşterinin zihninde güvenilir bir zincirin dalında alışveriş yaptıklarını veya yemek yediklerini anladıkları için sistem standartlarını uygularlar.

Doubleshot Coffee

Bir markanın sizin ve ailenizin mağazasında ve hangi tür işlerde sıkça çalıştığınız üzerindeki etkisini düşünün. Otoyolda saatte 120 KM hızla giderken, kahve koklamak için az önce geçtiğiniz DOUBLESHOT CAFFEE ‘YE girmeniz ve tezgahın arkasındaki personelin size nasıl davranacağını veya konumun nasıl bir duygu olduğunu tam olarak bilmeniz gerekmez olacak. Benzer şekilde, dört yaşındaki çocuğunuz içgüdüsel olarak “CARVEL KİDS” logosunu gördüğünde benim mağazam diyorsa bunu marka olarak başarmış demeksinizdir.

Bu, bir markanın gücüdür ve her franchise verenin, franchise sahiplerinin markalarına her gün tüketicilere vaat etmelerini sağlamak için çaba göstermesinin nedeni budur.

Benzer İçerikler

Yorum Yaz

×

Merhaba!

Bayiliklerle ilgili bilgi almak için danışmanlarımızla iletişime geçebilir ya da bayiliklobisiofficial@gmail.com mail adresine mail atarak bilgi alabilirsiniz..

× WhatsApp Danışma Hattı