Markafoni Mağazalaşmaya Başladı

by Bayilik Lobisi

E-ticaret sektörünün lider sitesi Markafoni, ürüne dokunmak isteyen tüketiciye, açtığı mağazalarla ulaşma hedefinde. İstanbul içinde 10 günde 3 mağaza açan firma, İstanbul dışına da mağazalaşacak. Geçen sene tamamı Naspers’in sahibi olduğu Güney Afrikalı MIH Allegro BV’ye satılan e-ticaret sitesi Markafoni, internet alışverişini fiziki mağazalara taşıma kararı aldı. 10 gün içerisinde Zorlu AVM, Ataşehir Novada ve İdealtepe sahil yolunda açılan mağazalarla İstanbul’dan sonra Ankara, İzmir ve Bursa’ya yaygınlaşacak.

MAĞAZALAR TESLİMAT NOKTASI OLACAK
Markafoni Genel Müdürü İlker Baydar, internetten alışveriş yapan tüketicinin iade etmek istediği ürün için mağaza talep ettiğini ayrıca dokunarak satın alma eğilimi devam ettiği için bu yöntemi seçtiklerini söyledi. Baydar, “Türkiye’de alışverişin hâlâ yüzde 2’si internetten yapılıyor. Geri kalan yüzde 98 fiziki mağazalarda gerçekleşiyor. Dolayısıyla mağazalaşma tüketicinin ve dolayısıyla bizim bir gereksinimimizdi” diye konuştu. Dünyada da böyle bir talep olduğunun altını çizen Baydar, açılacak mağazaların aslında birer teslimat noktası olarak kullanılacağını ifade etti. “Teslimat, değişim, iade için müşteri kargo ile vakit harcamak yerine kendilerine yakın olan mağazaları kullanabilecek. Mağazaları ağırlıklı olarak online müşterimizin ağırlıkta olduğu bölgelerde açtık. İstanbul dışındakiler de bu mantıkla açılacak. Zaten işimizin sadece yüzde 30’u İstanbul’da. Dolayısıyla mağazalaşmaya İstanbul’dan daha fazla diğer şehirlerde ihtiyaç var” dedi.

MAĞAZADA ONLINE SİPARİŞ VERİLECEK
İnternette satılan ürünlerin bazılarının fiyatlarının bazen çok düşük olduğunu bu durumda tüketicinin kafasında soru işaretleri oluştuğunu dile getiren Baydar, “Mağazalarla alacakları ürünü görüp daha güvenle satın alabilecekler” dedi. Mağazalara koyacakları online sipariş verme alanlarından tüketicinin beğendiği ürünün çeşitlerini internetten de satın alabileceğini vurgulayan Baydar, “Mağazalar 200-700 metrekare arasında değişecek” dedi.

Benzer İçerikler

Yorum Yaz

×

Merhaba!

Bayiliklerle ilgili bilgi almak için danışmanlarımızla iletişime geçebilir ya da bayiliklobisiofficial@gmail.com mail adresine mail atarak bilgi alabilirsiniz..

× WhatsApp Danışma Hattı