Masaj Salonu Nasıl Açılır Yapılması Gerekenler Nelerdir

by Bayilik Lobisi

Yeni girişim yapmak isteyen yatırımcılara yönelik iş fikirleri yazı dizimizin ilk konusu Masaj salonu açma konusunda bilgilendirmeler yapacağız.
Öncelikle masaj nedir!

Masaj terapisi, somut fiziksel faydalar sağlayan derinden stres giderici, terapötik ve faydalı bir hizmettir. Faydaları kişiden kişiye değişir, faydaları değerli, anlamlı, rahatlatıcı ve bazı durumlarda iyileştiricidir!

Masaj salonu nasıl açılır, şartları nelerdir, hangi belgeler gereklidir.

Masaj salonu açabilmeniz için öncelikle bu işi biliyor ve eğitimini almış olmanız gerekiyor.Güzellik salonları dahil belgeleriniz olmazsa bu tarz işletmeleri açamazsınız.Resmi makamlar bu tarz hizmet sektörlerine olması gereken gibi katı kurallar uygulamaktadır.

Yinede uygun şartlara ve bütceye sahipseniz masaj salonu açabilirsiniz. Hizmet ve sağlık sektörü olduğundan dolayı karlılık oranları yüksektir.Bu sektörde ihtiyaç oldukca fazladır.

Masaj Salonu Açmak İçin Gerekli Belgeler
Masaj salonu açabilmek için belgeleri eksiksiz hazırlayıp bir dosya halinde sunmanız gerekmektedir
Bu belgeler nelerdir ?

1-) Vergi levhası ve ustalık belgesi
2-) Yapı kullanım izni ve tapu
3-) Mülkün dask belgesi (zorunlu sigorta)
4-) İşletme kimin adına açılacaksa ona ait 2 adet fotoğraf ve kimlik fotokopisi
5-) Kiracı iseniz kontratın aslı ve noterden onaylı sureti
6-) Ticaret ve esnaf odasına kaydı
7-) İtfaiye tarafından verilen işletme uygunluk raporu
😎 Yeni tarihli sabıka kaydı(Sabıka kaydınız varsa mahkeme kararı)
Genel belgeler bunlardır.Açılacak bölgelere göre ilave belgeler istenebilir.Bundan dolayı istenen belgeler için mutlaka bölgedeki belediyeden araştırılmasında fayda vardır.

Bir masaj salonu açılması için neler gerekli diye sorarsanız!

Öncelikle hedef kitlenizi belirlemeniz gerekir.Hedef kitlenize göre yer ve personel teminini yapmanız gerekir.Yukarıdaki hazırlamış olduğunuz belgeleri resmi kurumlara iletmeniz ve gerekli izinleri almanızın ardından işletmenizi açabilirsiniz.Masaj salonu açma işletme yönetmelikleri Kültür ne turizm Bakanlığı tarafından hazırlanıyor. Masaj salonunuzun bu yönetmeliğe göre hazırlamanız gerekmektedir.

Masaj salonu açabilmeniz için;

1-) 18 yaşını doldurmuş olmalısınız.

2-) Masaj odaları 6 m2’den küçük olmamalı.

3-) Duvarlarında yağlı boya kullanılmalı.

4-) Kalorifer, duş, ısıtma sistemi ve klima gibi demirbaşlar bulunmalı.

5-) Çalışanlar üniforma giymeli.

6-) Masaj esnasında kullanılan malzemelerin her biri mutlaka steril olmalı.

Şimdi de Masaj salonu açmanın maliyetine bakalım

Masaj solonları kapasitesine, bölgesine ve müşteri portvöyüne göre farklılıklar göstermektedir.Minimum kurulum maliyetleri 50,000Tlden başlamaktadır.Yapacağınız salonun büyüklüğüne görede 500,000Tlye kadarda çıkmaktadır.Masaj salonlarında hijyen önemlidir onun için oluşturduğunuz yer kolay temizlenebilir zemin ve duvar malzemeleri kullanılmalıdır. Masaj salonu kurulumunda (Resmi Gazete : 25.07.2010 RG NO: 27652) resmi gazetedeki maddeler dikkate alınmalıdır. Tabiki kurulum bitiminden sonra personel alımı ve personel maaşlarıda bütce planlamasında dikkate alınmalıdır.
Masörlerle birlikte mezoterapi ve akapuntur gibi hizmetlerde verecekseniz tıp fakultesi mezunu personel çalıştırmalısınız. Kurulum,personel,kira ve sarf malzemeleri gibi kalemleri hesaba katarak bütcenizi ayarlamalısınız.

İşletmenizi kurdunuz ,bütün izinleri aldınız ,reklam özelliklede sosyalmedya reklam ve tanıtımları olmadan müşteri portvöyü oluşturamazsınız.Bunun içinde işinde uzman sosyal medya yöneticileriyle çalışmalısınız.

Şimdi geldik işin kazanç tarafına Masaj salonu kazandırırmı?

Masaj salonunuzu açtınız reklam tanıtım önemlidir.Tanıtımlarla ve verdiğiniz hizmet fiyat politikası da kazancınızın belirlenmesinde etkendir.Kaliteli bir hizmet verirseniz müşteri portvöyünüz artacaktır.Kullandığınız ürünler vede personelinizin hizmet kalitesi ve güler yüzlü olması tabikide kazancınıza etki edecektir.
Masörlerinizi Milli eğitim bakanlığının veya bakanlığa bağlı özel kurslardan sertifika almış kişilerden seçerseniz hizmet kalitenizi artırmış olacaksınız.Masaj öncesinde ve sonrasında müşterilerinize ikramlarda bulunmanızda önemlidir.

Masaj salonları sağlıkla ilgili sektör olduğundan dolayı kurallar oldukca sıkı tutulmaktadır.

Bu yazımızda masaj salonu işletmeciliği ile ilgili kısa bilgi verdik.Diğer sektörlerle ilgili yazılarımız devam edecektir.

Benzer İçerikler

Yorum Yaz

×

Merhaba!

Bayiliklerle ilgili bilgi almak için danışmanlarımızla iletişime geçebilir ya da bayiliklobisiofficial@gmail.com mail adresine mail atarak bilgi alabilirsiniz..

× WhatsApp Danışma Hattı