Matbuu.com Bayilik Sistemi Kazandırıyor

by Bayilik Lobisi

Matbaacılıkta sanal ve fiziki bayilik sistemi, girişimciler için yeni bir kazanç kapısı haline geliyor. Geleneksel matbaacılık tecrübesini dijital platforma taşıyan Matbuu.com, çalışmalarını Türkiye genelinde yaygınlaştırmak amacıyla sanal ve fiziki bayilik sistemine geçiyor. Hangi bölgeden gelirse gelsin aynı kalite ve hızda hizmet sunmayı hedefleyen proje kapsamında Türkiye geneli bayilikler verilecek. Bin lira gibi bir sermayesi olanların bile başlayabileceği sistem, girişimciler için yeni bir kazanç kapısı haline gelecek. Aynı zamanda baskı sektörünün bunalımından kurtulmak isteyenler de, yeni bir vizyon ile yaptıkları işi daha kurumsal, daha sistematik olarak en uygun fiyata hızlı ve kaliteli baskı elde etme imkanına sahip olacaklar.

Yeni proje hakkında bilgi veren Matbuu.com CEO’su Onur Afşar, yaptıkları işin kalitesine, üretim alt yapısına ve marka değerine güvendiklerini belirterek, söz konusu yeni nesil matbaacılık anlayışını tüm Türkiye’ye yaymak istediklerini kaydetti. Kendi içinde karmaşık bir sisteme sahip olan matbaacılığı internet ortamına taşıyarak zoru başardıklarını söyleyen Afşar, oluşturdukları sanal ve fiziki bayilik sistemi sayesinde oldukça cüzi bir ücretle herkese ister yeni iş kurma, ister mevcut işini yenileme fırsatı sunduklarını ifade etti.

“SANAL BAYİ OLMAK İSTEYENLER, ÖNCELİKLE BİN LİRA GİBİ CÜZİ BİR ÜCRETLE BİZLERE BAŞVURUDA BULUNUYOR”

Yaklaşık 4 yıldan bu yana Matbuu.com ile önemli başarılara imza attıklarının altını çizen Afşar, şunları kaydetti:

“Sanal bayi olmak isteyenler, öncelikle bin lira gibi cüzi bir ücretle bizlere başvuruda bulunuyor. Yapılan değerlendirmelerin ardından sanal bayilik veriyoruz. Başvuru sürecinde yatırılan bin lirayı ise, başvuruyu gerçekleştiren kişilerin kullanımına sunuyoruz. Bunun yanı sıra 30 bin TL’den 1 milyon TL’ye kadar bütçe ile de fiziki baskı noktası kurma olanağı var. Dileyen mevcut bayiler üzerinden online olarak bu işi yapıyor, dileyen de fiziki bayi olarak bulunduğu lokasyonda hizmet veriyor. Aynı zamanda ister 1 adet ister 1 milyon adet, ne kadar baskı siparişi olursa olsun, bulunduğu lokasyondaki 50 metrekarelik işletmesinden Ankara’daki fabrikamıza sistem üzerinden online bağlı olarak, yüksek hacimli işlerini dahi rahatlıkla yönetebiliyor olacak. Oluşturulan bu sistem sayesinde; kurulacak olan işletmenin sahibi, aynı zamanda Türkiye’nin en büyük baskı tesislerinden birinin de sahibi olmuş olacak.”

Türkiye’de böylesine ufak bir bütçeyle iş kurmanın imkansız olduğunu belirten Afşar, Matbuu.com olarak baskı noktası sistemiyle bunun önünü açtıklarını kaydetti.

“BİZİM DE HEDEFİMİZ BASKI NOKTALARI ZİNCİRİ İLE MATBUU.COM AĞIMIZI GENİŞLETMEK”

Türk halkının alışveriş ve ticari davranışlarına uygun yeni bir iş modeli olan “baskı noktası” markası ile çeşitli lokasyonlarda fiziki baskı noktaları açarak yatırımlarını sürdürdüklerini ve kurdukları sistem ile her şeyi kurumsallaştırdıklarını vurgulayan Afşar, “Sanal bayilik ile işini yürütmek isteyenlere yüzde 70’e varan bir indirim uyguluyoruz. Fiziki bayi olmak isteyenler ise yüzde 70’e varan indirimlerin yanı sıra, pazarlama desteği, ücretsiz kargo ve eğitim hizmetlerine de sahip olabiliyor. Nasıl ünlü restoran zincirleri varsa, bizim de hedefimiz baskı noktaları zinciri ile Matbuu.com ağımızı genişletmek. Bayilerimiz de işlettikleri baskı noktaları sayesinde hem kendi işlerini kurmanın keyfini yaşayacak, hem de Türkiye’nin en büyük baskı tesisi ve web to print sisteminin gücünü hissedecek. Bu sayede aylık ciro üzerinden yüzde 70’e yakın karlılıkla, günümüz piyasa şartlarında ciddi bir gelir elde edilebilecek. Bu sonuçlar, birkaç ilde yapılan pilot uygulamalar sonrasında elde edildi. Şu anda da ciddi anlamda talepler söz konusu. Ancak Matbuu.com olarak doğru kişi ve firmalar ile sağlıklı bir şekilde büyümek istiyoruz. Bu nedenle bayilik süreçlerini sıkı tutuyoruz” ifadelerini kullandı.

Benzer İçerikler

Yorum Yaz

×

Merhaba!

Bayiliklerle ilgili bilgi almak için danışmanlarımızla iletişime geçebilir ya da bayiliklobisiofficial@gmail.com mail adresine mail atarak bilgi alabilirsiniz..

× WhatsApp Danışma Hattı