Mektebim Okulları Kampüs Sayısını 100’e Çıkarmayı Hedefliyor

by Bayilik Lobisi

Mektebim Okulları kampüs sayısını 4 yılda 100’e çıkarmayı hedefliyor!

Özel okul sektörünün önümüzdeki yıllarda hızlıca büyüyeceğini belirten Mektebim Okulları Yönetim Kurulu Başkanı Ümit Kalko “35 olan kampüs sayımızı 4 yılda 100’e çıkarmayı hedefliyoruz. Mektebim Okulları, eğitim alanındaki yatırımlarını sürdürüyor. 5 yıldır eğitim sektöründe hizmet veren Mektebim Okulları, Türkiye genelinde 35 kampüste 15 bin öğrenci ve 2 bin 500 çalışanıyla eğitim faaliyeti yürütüyor. Eğitim sektöründeki ilk yatırımını 2006’da yaptıklarına dikkat çeken Mektebim Okulları Yönetim Kurulu Başkanı Ümit Kalko, yatırım planlarını anlattı.

1 MİLYAR DOLARLIK YATIRIM
İki yıl içinde Trabzon, Samsun, Antalya, Bursa ve Eskişehir’de yeni kampüsler açacaklarını ve 4 yılda 100 kampüse çıkmayı istediklerini belirten Yönetim Kurulu Başkanı Ümit Kalko, “Önceliğimiz ülkemizde büyümek istiyoruz. 1 milyar dolarlık bir yatırım planlıyoruz. Aynı zamanda diğer okullara da hizmet verebileceğimiz yayınevi projemizi de hayata geçirmeyi istiyoruz” dedi.

YURT DIŞINDA ŞUBE İSTANBUL’DA ÜNİVERSİTE

Yurtdışı projeleri olduğunu belirten Kalko, “İki yıl içinde Londra ve Dubai’de okul açacağız. Yurt dışında bir Türk eğitim markasını hedefliyoruz, 2017 yılı planlarımız içinde mutlaka yurt dışında şube açmak var. Yani iki yıl içinde Londra ve Dubai’de okul açmak istiyoruz” bilgisi paylaştı. Kalko, İstanbul’da özel bir üniversite kurmak için hazırlıklara başladıklarını da belirtti.

KDV ORANLARI YÜZDE 1’E DÜŞMELİ

Eğitimin son iki yıldır devlet teşviki sayesinde önü açık bir sektör haline geldiğinin altını çizen Kalko, şunları kaydetti: “Özel eğitim sektörünün önümüzdeki yıllarda yüzde 5 büyüyeceğini tahmin ediyoruz. Özel okulların payı da yüzde 5’lere gelecek. Biz de eğitimden kazandığını eğitime yatırmak için yola çıkıyoruz. Şu anda yatırım teşviklerinin olması okul yatırımı için yeterli. Ancak yatırımcı olarak KDV oranlarının düşürülmesini bekliyoruz. Ekmek zorunlu bir gıdadır. KDV’si yüzde 1’dir. Eğitim de zorunludur. KDV’si yüzde 8’dir. Eğitim girişimcisi olarak KDV oranlarının 1’e düşürülmesini talep ediyoruz” dedi.

YABANCI SERMAYE SEKTÖRÜ BÜYÜTÜR
Yabancı sermayenin özel okul sektörünün daha da büyümesine katkı yapacağını da belirten Ümit Kalko, şunları kaydetti: “Yabancı sermayenin özel okullara yatırım yapması şu anki kanunlara göre, Milli Eğitim Bakanlığı tarafından kabul edilmiyor. bizim de bir yabancı ortağımız vardı. Yasal düzenleme nedeniyle bu ortaklık yapısı değişti. Ancak yabancı ortaklara asla soğuk bakmıyorum. Yabancı ortaklıklarda, yatırım yaptıkları okulların müfredatlarına müdahil olmuyorlar, çünkü mevzuat buna müsaade etmiyoruz.”
(Yeni Şafak)

Mektebim Koleji Franchise Detaylarını Okumak İçin Şu Yazımıza Göz Atabilirsiniz

Benzer İçerikler

Yorum Yaz

×

Merhaba!

Bayiliklerle ilgili bilgi almak için danışmanlarımızla iletişime geçebilir ya da bayiliklobisiofficial@gmail.com mail adresine mail atarak bilgi alabilirsiniz..

× WhatsApp Danışma Hattı