Melek Yatırımcılık Ülkemizde Hızla Yayılıyor

by Bayilik Lobisi

Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek Melek yatırımcıların sayısının ülkemizde hızla arttığını söyledi.

347 Melek Yatırımcı lisans aldı
Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, ‘melek yatırımcı’lığa destek verme konusunda Türkiye’nin, gelişmiş ülkeler arasında ilk sıralarda yer aldığını belirterek, “Henüz yeni bir sistem olmasına rağmen, Türkiye bu alana verdiği destekle süper lige girdi” dedi. Bakan Şimşek, başlangıç aşamasındaki girişimcilerin finansmana erişim konusundaki sıkıntılarını giderecek önemli adımlar attıklarını ve melek yatırımcılığa Türkiye’de ilginin her geçen gün arttığına söyleyen Bakan Şimşek, ocak ayı itibarıyla 347 melek yatırımcının lisans aldığını, toplam yatırım ivmesinde de ciddi bir yükseliş kaydedildiğini belirtti. Hazine’nin ilk 5 yılda 625 lisanslı yatırımcıya ulaşmayı hedeflediğini aktaran Şimşek, “Son veriler gösteriyor ki hedefi çok rahat bir şekilde aşacağız” dedi. Şimşek ayrıca, melek yatırımcılığı desteklemek ve melek yatırımcılarla birlikte yatırım yapmak adına bu sene Avrupa Yatırım Fonu ile ortak bir yatırım fonunu da devreye sokacaklarının altını çizdi.

2015’te 40 milyon lira
Melek yatırımcılar özellikle yeni ve yenilikçi girişimleri destekliyor. Devlet desteği almadan da ‘melek yatırımları’nı gerçekleştiren birçok girişimcinin bulunduğunu belirten Şimşek, “Sadece geçen yıl 40 milyon liralık yatırıma imza atıldığı tahmin ediliyor” dedi.

Benzer İçerikler

Yorum Yaz

×

Merhaba!

Bayiliklerle ilgili bilgi almak için danışmanlarımızla iletişime geçebilir ya da bayiliklobisiofficial@gmail.com mail adresine mail atarak bilgi alabilirsiniz..

× WhatsApp Danışma Hattı