Mezun Olmadan Patron Olan Öğrencilerin Sayısı Artıyor

by Bayilik Lobisi
Gediz Üniversitesi’nin girişimcilik aşısı tuttu, mezun olmadan patron olan öğrencilerin sayısı artıyor.

Girişimciliğe teşvik edilip cesaretlendirilen gençler firma kuruyor, başarı öykülerine imza atıyor. Öğrenciyken iş dünyasına giren üniversitelilere, Murat Kaygusuz ve Orkun Güzel de eklendi. İktisadi İdari Bilimler Fakültesi’nde biri işletme, diğeri ise siyaset bilimi ve kamu yönetimi eğitimi görüyor. Öğrenci sıralarında tanışan 23 yaşındaki iki genç, güçlerini birleştirip ortak bir danışmanlık şirketini yaşama geçirdi. “3Gen” adını verdiklerini firmalarında tasarım, tanıtım ve teknoloji alanında hizmet sunan Kaygusuz ve Güzel, derslerde öğrendiklerini uygulayarak kısa sürede başarıya ulaştıklarını söylüyor. Girişimcilik hayallerini mezuniyet sonrasına ertelemeyip hayata erken atılmanın mutluluğunu yaşadıklarını belirtiyorlar.

Gediz Üniversitesi öğrencileri Kaygusuz ve Güzel, şöyle konuşuyor: “Bizim için en büyük gurur kaynağı, daha öğrenciyken istihdam sağlayıp devletimize vergi ödeyecek duruma gelmemiz. En büyük sermayemiz ise sahip olduğumuz bilgimiz ve hocalarımızın bize aşıladığı girişimcilik ruhu. Şu an farklı sektörlerden öncü kuruluşlarla birlikte çalışıyoruz. Üniversite öğrencisi olduğumuzu öğrenen herkes bizi kutluyor, örnek gösteriyor. Çevremizden gelen tebrikler, ne kadar doğru bir iş yaptığımızı ortaya koyuyor, gücümüze de güç katıyor.”

(CİHAN)

Benzer İçerikler

Yorum Yaz

×

Merhaba!

Bayiliklerle ilgili bilgi almak için danışmanlarımızla iletişime geçebilir ya da bayiliklobisiofficial@gmail.com mail adresine mail atarak bilgi alabilirsiniz..

× WhatsApp Danışma Hattı