Midyeci Ahmet

by Bayilik Lobisi

Seyyarlıktan,Yurtdışına Franchising:Midyeci Ahmet

Girişimcilik hikayelerinde bu yazımızda bahsedeceğimiz isim:Midyeci Ahmet

Midyeci Ahmet,Mardin’den İzmir’e ailesi ile taşındıktan sonra midye işini ailesinden öğreniyor.İzmir’den de İstanbul’a taşınmasından sonra kendisi seyyar satıcılığa başlıyor.Seyyarlıkta başladığı midyeciliğe şuan franchising işine kadar getirme serüvenini beraber inceleyelim.

Seyyarlıktan,Yurtdışına Franchising
Ahmet Çiçek,7 yaşında seyyar tezgahta satış yapmaya başlamıştır.Seyyar satıcı olarak da hedeflerini farklı tutan Midyeci Ahmet, seyyarda kartvizit bastırıp,sipariş alıp taksi ile ulaştırmak gibi farklı girişimlerde bulunmuş.
2003 yılında Beyoğlu Balık Pazarı’nda bir dükkan açmış ve 5 yıl işletmiştir.Sonrasında dükkanın çok ortaklı ve farklı konseptinden dolayı kapatma kararı alır.Daha sonra ise hayali olan Midyeci Ahmet konseptini Beşiktaş’ta kurar.
Midyeci Ahmet’in Hedefi:McDonalds Gibi Global Olmak
Kendi işini geliştirmeye hep istekli olan midyeci Ahmet Şuan yurtiçinde şubeleri olmasına karşı, yurtdışında da bayilik sistemine başladığını duyurdu.Midyeci Ahmet markasını dünyaya tanıtmak istediğini,McDonalds gibi dünyanın çeşitli yerlerinde ulaşılabilen bir gıda markası olmaya çalıştıklarının amacında olduklarını söylüyor.
Kova’da Midye Fikri Nasıl Çıktı?
Ahmet Çiçek,midyeleri kovaya koyma fikri Midyeci Ahmet’in bir çalışanın fikri olduğunu söylüyor.Çalışanın KFC’de çalışma tecrübesinden yola çıkara,midyeleri de kovaya koyma fikrini ortaya atmış ve ortaya bu sunum şekli ortaya çıkmıştır.

Şuan da Çengelköy Çınaraltı,Tuzla Sahil,Ankara Bahçelievler dahil toplam 4 şubeye sahip olan Midyeci Ahmet gün geçtikçe yoğun talep nedeniyle bayilik sayısında artış olacağı izlenimini veriyor.

Eren Kurtcul

Benzer İçerikler

Yorum Yaz

×

Merhaba!

Bayiliklerle ilgili bilgi almak için danışmanlarımızla iletişime geçebilir ya da bayiliklobisiofficial@gmail.com mail adresine mail atarak bilgi alabilirsiniz..

× WhatsApp Danışma Hattı