Modacruz 2,5 Milyon Dolar Daha Yatırım Aldı

by Bayilik Lobisi

2015 yılına bir yatırım haberiyle giriş yapan Modacruz, 2016’ya da yeni bir yatırım haberiyle giriyor. İkinci el lüks moda markaları için popüler pazar yeri girişimi olan Modacruz, 2,5 milyon dolarlık yeni bir yatırım aldığını duyurdu. Seri A olma özelliğindeki yatırım turuna, Modacruz’un var olan yatırımcıları Burak Divanlıoğlu, Hasan Aslanoba,  Melis Güçtaş Esin, Nevzat Aydın, Serkan Borançılı ile beraber Hummingbird Ventures yeni yatırımcı olarak yer aldı.

Modacruz’un aldığı bu yeni yatırım ile birlikte hızlı büyümesinin desteklenmesi hedefleniyor. 2015 yılında Bebecruz.com sitesi ile yeni bir dikey pazar açılan girişimin paylaştığı güncel verilere göre; Modacruz, son bir yılda 300 bin yeni kadın üye kazanmış ve e-ticaret sitesine de aynı sürede bir milyon yeni ürün eklenmiş. 2015 yılında toplam yüzde 500 oranında büyüyen Modacruz alışverişlerin tekrar etme oranları açısından da oldukça etkileyici bir tablo çiziyor. Platformdan bir defa alışveriş yapan alıcıların ortalama altı kez daha alışveriş yaptığı bildiriliyor. Ekim 2014’te mobil açılımını yapan Modacruz’un iOS ve Android uygulamaları bugüne kadar 400 binlik bir indirme sayısına ulaşmış. Modacruz önümüzdeki Ocak ayında iPad uygulamasını da yayınlamayı planlıyor. Modacruz’un tüm platformlardan aldığı toplam ziyaretçi sayısının ise 2,5 milyon olduğu belirtiliyor.

Modacruz’un 2015 yılında yaptığı en önemli yeniliklerden biriyse geçtiğimiz Kasım ayında Bebecruz.com ile bebek giysileri dikeyine açılmasıydı. Girişimin paylaştığı verilere göre Bebecruz’a, ilk beş haftasında 10 bin anne üye olmuş ve platforma 25 bin ürün eklenmiş.

Benzer İçerikler

Yorum Yaz

×

Merhaba!

Bayiliklerle ilgili bilgi almak için danışmanlarımızla iletişime geçebilir ya da bayiliklobisiofficial@gmail.com mail adresine mail atarak bilgi alabilirsiniz..

× WhatsApp Danışma Hattı