Muzipo Kids, Master Franchise İle Yurtdışına Açılacak

by Bayilik Lobisi

Çocuk etkinlik atölyesi Muzipo Kids, 4 yılda 4 ilde 18 merkez açarak geçen yıl 1 milyon TL ciroya ulaştı. Şimdi ise hedefte master franchise ile yurtdışına açılmak var.  Girişimci Bedriye Hülya ve kız kardeşi Aslı Olgun birlikte b-fit markası ile kadınları harekete geçirdikten sonra, rotayı çocuklara çevirdi ve Muzipo Kids’i kurdu. Yaklaşık 500 bin TL yatırımla kurulan Muzipo Kids, 4 senede 4 ilde 18 merkez açarak geçen yıl 1 milyon TL ciroya ulaştı. 2016’da ise yılında Muzipo yepyeni konsept ve farklı segmentlerle yüzde 100’ün üzerinde büyümeye odaklandı. Muzipo Kids, çocuklar için etkinlik atölyesi.

Muzipo Kids, çocuğun gelişimini çok boyutlu bir bütün olarak ele alıyor. Hareket eğitimleriyle çocukların fiziksel gelişimine katkıda bulunmanın yanı sıra bilim, teknoloji ve sanatla ilgili etkinlikler düzenliyor. Yaratıcılığı artırıcı oyun, drama, müzik, ritim gibi atölyeler tasarlıyor. Muzipo Kids, 2015 sonunda merkez sayısını 25’e çıkarmayı planlıyor. 2016 yılında ise 50’ye çıkaracak. Mizpo Kids, önümüzdeki yıl açılacak merkezlerin yüzde 50’sinden fazlasını ise yeni franchise modelleri ile açmayı planlıyor.Marka, bu yıl bir önceki yıla göre yüzde 20 büyüme hedefl erini şimdiden gerçekleştirdi.

‘2 milyon TL yatırdık’

Yurtdışı için çalışmalara devam ettiklerini söyleyen Muzipo Kids Kurucularından Bedriye Hülya, “Muzipo öncelikle tüm çocuklar için ulaşılabilir olmak için Türkiye’nin farklı illerinde yaygınlaşacak” dedi. Hülya, Muzipo Kids’in 18 ay-12 yaş aralığındaki çocukların hareket edebileceği alanlar oluşturmak ve toplumda erken yaşta egzersiz ve oyunun önemi ile ilgili farkındalık yaratmak misyonu ile hizmet vermeye başladğını vurguladı.
Mevcut eğitim sistemin alternatifinin mümkün olabileceğine inandığını belirten Aslı Olgun, “Muzipo Kids’i kurarken de bu idealin peşinden gittik” dedi. Türkiye’de saatte 160, yılda 1.4 milyon bebek doğduğunu söyleyen Olgun, “Bu anlamda sektörümüzün çok büyük bir potansiyeli var. Şu anda hitap ettiğimiz yaş aralığında 18 milyon çocuk bulunuyor. Sektörümüzün lokal anlamda en önemli oyuncusuyuz. Ar-Ge, iş geliştirme ve genel merkez operasyonel yatırımımız şu ana kadar 2 milyon TL” diye konuştu.

‘Avrupa’da matematiği müzikle öğretiyorlar’

Muzipo Kids kurucularından Aslı Olgun, Avrupa’da eğitimlerini nasıl olduğunu şöyle anlattı: “Avrupa’da çocuklar anaokulu ve ilkokul hayatları boyunca oyun oynar ve zevk alarak öğrenirler. Eğitimciler matematik ve fen derslerindeki soyut kavramları öğretmenin en iyi yolunun müzik, drama ya da spor uygulamaları olduğunu düşünür. Akademik ve akademik olmayan öğrenme biçimleri arasında kurulan bu denge çocukların okuldaki mutluluğunu sağlamanın en önemli formülü olarak kabul edilir. Muzipo’da benzer eğitim anlayışı ile çocukların doğasında olan hareketi ve merak duygusunu destekleyen gems, scamper, drama gibi bilinen eğitim yöntemlerini uygulamanın yanısıra kendisi de danışmanları ile sürekli içerik üretmekte.”

(Kaynak: dünya.com)

Benzer İçerikler

Yorum Yaz

×

Merhaba!

Bayiliklerle ilgili bilgi almak için danışmanlarımızla iletişime geçebilir ya da bayiliklobisiofficial@gmail.com mail adresine mail atarak bilgi alabilirsiniz..

× WhatsApp Danışma Hattı