Nasıl Arçelik Bayisi Olunur?

by Bayilik Lobisi

Yeniliği aşkla tasarlar sloganıyla günümüz dayanıklı tüketim ve tüketici elektroniği sektörlerinde üretim, pazarlama ve satış sonrası destek hizmetleri ile faaliyet gösteren Arçelik A.Ş. 1955 yılında Vehbi Koç tarafından İstanbul’da kurulmuştur. 1959’da ilk çamaşır makinesini 1960’da ilk buzdolabını üreten Arçelik’in bugün 6 ülkede  (Türkiye, Romanya, Rusya, Çin, Güney Afrika ve Tayland) 15 üretim tesisi, 27 ülkede faaliyet gösteren dünyanın dört bir yanındaki satış ve pazarlama organizasyonu ve kendisine ait 10 markasıyla  (Arçelik, Beko, Grundig, Blomberg, Elektrabregenz, Arctic, Leisure, Flavel, Defy ve Altus) yaklaşık 140 ülkede ürün ve hizmet sunmaktadır.

Yaklaşık 27.000 çalışanı ile 2014 yılında beyaz eşya, ankastre ve klimada %49’un üzerinde paylar ile pazar lideri, LCD TV’de ise %22 seviyesinde pazar payı ile sektörün lider firmalarından biri olarak büyümesini sürdürmüştür.

Peki Arçelik bayiliği nasıl alınır?
Arçelik A.Ş’de iki tür bayilik sistemi bulunmaktadır. Bunlardan herhangi birinin başvurusunu internet sitesindeki başvuru formundan yapabilirsiniz.

1. Yetkili satış bayiliği;
Yetkili satış bayiliği alındığında işletmenizde yalnızca Arçelik ürünleri satmanız gerekmektedir. Yetkili satış bayiliği için tavsiye edilen yatırım miktarı enflasyona göre değişkenlik gösterse de 120 m2’lik bir alanı doldurabilecek kadar ürün olmalıdır. Ayrıca iç dekorasyonu Arçelik’in istediği biçimde yapmanız gerekmektedir.

2. Yetkili servis bayiliği;
Yetkili servis bayiliği alındığında Tamir işlemi için yeterlilik sertifikanız bulunmalıdır.  Arçelik ürünleriyle ilgili sorun yaşayan kişiler yetkili servislerde ürün tamir işlemi gerçekleştirmektedir.

Yetkili satış bayiliği başvuru formu: http://www.arcelik.com.tr/yetkili-satici-basvuru-formu.html
Yetkili servis bayiliği bavuru formu: http://www.arcelik.com.tr/yetkili-servis-adayi-basvuru-formu.html

Arçelik A.Ş iletişim;

Karaağaç Caddesi 2-6
Sütlüce 34445 İstanbul
Telefon: (0212) 314 34 34
Faks: (0212) 314 34 82
Email: kurumsal@arcelik.com

 

 

Benzer İçerikler

Yorum Yaz

×

Merhaba!

Bayiliklerle ilgili bilgi almak için danışmanlarımızla iletişime geçebilir ya da bayiliklobisiofficial@gmail.com mail adresine mail atarak bilgi alabilirsiniz..

× WhatsApp Danışma Hattı