Nasıl Bimeks Bayisi Olunur?

by Bayilik Lobisi

Bimeks, 1989 yılında Kadıköy’de Türkiye’nin ilk perakendecisi olma özelliği ile küçük bir dükkanda ticari faaliyete başladı.

Bugün Türkiye’nin 56 şehrine 138 mağazası ve 139 bin m2 üzerinde satış alanıyla faaliyet gösteren Bimeks AVM’de mağaza açan ilk teknoloji perakendecisi, 2011 yılında Borsa İstanbul’a kote olarak halka açılan ilk teknoloji perakendecisi, Uluslararası Kredi Derecelendirme Notu (Reyting Notu) alan ilk ve tek Teknoloji Perakendecisi ve yurtdışında mağaza açan ilk ve tek Türk teknoloji perakendecisidir. 2013 yılında Türkiye’de faaliyet gösteren teknoloji perakende zinciri Elektro World’ü şirket olarak, Fransız Darty’nin ise mağazalarını satın alarak bünyesine kattı. Bimeks mağazalarından bir yılda 3 milyon 250 bin adet alışveriş yapılmaktadır.

Bimeks’in bayilik şartları ise şu şekilde;
Öncelikle mağazayı açacağınız yer 300 m2’den küçük olmamalı ve 10 km’den yakın alanda Bimeks mağazası bulunmamalıdır. 500 TL’lik işlem bedelini ödedikten sonra web sitesindeki online formu doldurduğunuzda başvurunuz incelemeye alınır. Başvurularınız bulunduğunuz il, ilçe ve bu bölgenin gelir potansiyeli açısından değerlendirilir. Eğer mağaza operasyonu açısından verimli olacağı düşünülürse, detaylı görüşme için Bimeks merkez ofise davet edilirsiniz. Anlaşma sağlandığı takdirde yerinde inceleme için ekip gönderilir. Eğer karlı bir mağaza operasyonu olmayacağı düşünülürse sizinle beraber değerlendirilerek başvurularınızın reddi veya daha detaylı inceleme için karar verilir.

Mağazanın açılması kararı verilirse sözleşme imzalanır daha sonra iki ay içinde mağaza inşaatı bitirilerek mağazanın açılışı hedeflenir. Tüm proje, inşaat ve mal lojistiği Bimeks tarafından yapılır. Franchise personeli ve yönetiminin açılış öncesinde uygun Bimeks mağazalarında belli süre staj görmeleri ve Bimeks merkez ofiste operasyon eğitimine katılmaları zorunludur.

Tahmini Yatırım Tutarı
Her ne kadar yatırım tutarı mağazanın büyüklüğü ve yerine bağlı ise de, 250 m2 büyüklüğünde bir mağaza için, marka bedeli, inşaat, dekorasyon, açılış masrafları, ilk mal bedeli gibi kalemler için her şey dahil 500.000TL ile 700.000TL arasında bir yatırım gerekebilir. Sadece bir fikir vermesi açısından,düşündüğünüz büyüklükle bu miktarı oranlayabilirsiniz.

Detaylı bilgi ve online başvuru formu için; http://www.bimeks.com.tr/franchise/ adresini ziyaret ediniz.

Benzer İçerikler

Yorum Yaz

×

Merhaba!

Bayiliklerle ilgili bilgi almak için danışmanlarımızla iletişime geçebilir ya da bayiliklobisiofficial@gmail.com mail adresine mail atarak bilgi alabilirsiniz..

× WhatsApp Danışma Hattı