Onedio, 3 Milyon Dolar Yatırım Aldı

by Bayilik Lobisi

Türkiye’nin en popüler sosyal habercilik platformlarından biri olan Onedio, European Bank for Reconstruction and Development (EBRD) liderliğinde gerçekleşen yatırım turunda 3 milyon dolarlık bir yatırım aldı. Mevcut yatırımcısı olan Revo Capital’ın da katıldığı turla birlikte Onedio’nun orijinal video içerik üretimine ve İngilizce başta olmak üzere yeni dillerde yayına başlaması planlanıyor.

3 milyon dolarlık yatırımla beraber Onedio, 2015 yılında Türkiye’nin en iyi fonlanan girişimlerinden biri olma ünvanını elde etmiş oldu. Geçtiğimiz Mart ayında Revo’dan 2,6 milyon lira yatırım alan Onedio’nun bu yıl aldığı toplam yatırım miktarı toplamda 4 milyon doları geçti. Bu durumun gerçekleşmesinde, Onedio’nun içerik üretimi ve tüketimi konusunda oldukça hızlı büyümesi önemli bir faktör. Ayda 23 milyon tekil ziyaretçiye ulaşan  Onedio, bağımsız ölçümleme şirketi Gemius’a göre Türkiye’nin en çok ziyaret edilen üçüncü Türkçe sitesi konumunu almış durumda.

Bu hızlı büyüme durumu Onedio’nun reklam gelirlerine de pozitif etki ediyor: Onedio bu yıl reklam gelirleni 2014 yılına göre üç katına çıkarmış durumda. 2014 yılı içinde doğal reklam çalışmalarına da başlayan Onedio 2015 yılında 300’den fazla markaya ait, 600’den fazla sponsorlu içerik yayınlamış.

Onedio geçtiğimiz aylarda Rusça dilinde de içerikler yayınlamaya başlamıştı. Bu durum marka için ilk başarılı yurtdışı deneyimi olma özelliği taşıyor.

Benzer İçerikler

Yorum Yaz

×

Merhaba!

Bayiliklerle ilgili bilgi almak için danışmanlarımızla iletişime geçebilir ya da bayiliklobisiofficial@gmail.com mail adresine mail atarak bilgi alabilirsiniz..

× WhatsApp Danışma Hattı