Pizza Bayiliği Veren Firmalar

by Bayilik Lobisi

Hangi Pizza Firması, Hangi Şartlarda Franchise Veriyor Sizler İçin Derledik.

Pizza ülkemizde özellikle yeni nesil arasında çok tüketilen bir yiyecek olması ile birlikte gözde pizza firmalarının birçoğu da ülkemizde etkin bir şekilde rol oynamak istemektedir. Özellikle yabancı firmaların büyük bir çoğunluğu ülkemizde bayilik verebilmek için çok ciddi uğraşlar vermektedirler.

Hangi firmaların bayilik verdiğine ise isterseniz beraber bakalım. Öncelikli olarak bayilik veren firmaların listesini verelim. Daha sonrasında ise bu firmaların nasıl bir yol izlediğini ve hangi seçeneklere göre verdiklerine bakalım.

– DOMİNOS PİZZA,

– PİZZA HUT,

– PİZZA HOUSE,

– LITTLE CAESARS,

– PİZZA PİZZA

– PİZZA TAXİ

– RED STATİON PİZZA (pizza reds)

Yukarıda verdiğimiz listeler arasında en çok bayilik veren ise Pizza Hut ve Domino’s Pizza ilk başı çekmektedir. Bu iki büyük firmanın haricinde ise bayilik veren diğer firmalarda bulunuyor. İçlerinden en hevesli olanı ise Little Caesars diyebiliriz.

Domino’s Pizza

Türkiye’nin en büyük pizza zinciri olan Domino’s Pizza yüksek miktarda bayilik ücreti istiyor.

Bayilik Ücreti: 250,000 $

Domino’s pizza bayiliği alındığı zaman sadece bayilik ücreti ile kalmaz birçok masraf parasını da vermeniz gerekecektir. Bu nedenle elinizde iyi bir paranın olması yararlı olabilir.

Pizza Hut

Pizza Hut firması ise pizza severlerin çok tercih ettiği bir firma olmasa da yine de bayiliği çok olan Pizza Hut firması özellikle kısa dönemde iyi kazandıran firmalar arasında bulunmaktadır.

Bayilik Ücreti: 200,000 $

Pizza Hut masraf olarak diğer firmalardan çok daha az miktarda alıyor olsa dahi, aylık giderleri biraz fazla olabiliyor.

PİZZA BAYİLİĞİ VEREN FİRMALAR İYİ KAZANDIRIR MI?

Öncelikli olarak pizza işinde olan her firmanın %50 üzerinde kar payı bıraktığını rahatlıkla söyleyebiliriz. Birçok firma da %70 üzerinde kazandırmaktadır.

Örneğin; Sbarro, Dominos ve Little Caesars Pizza, Pizza Taxi gibi firmalar %70 üzerinde para kazandırırken diğer firmalarda bu oranlarda kar payı vermektedir. Ortalama bir pizzadan 10 – 15 TL para kazandıran şirketler genellikle malzemeleri de kendileri verdikleri için daha fazla kar yapılmasını sağlıyorlar.

Benzer İçerikler

Yorum Yaz

×

Merhaba!

Bayiliklerle ilgili bilgi almak için danışmanlarımızla iletişime geçebilir ya da bayiliklobisiofficial@gmail.com mail adresine mail atarak bilgi alabilirsiniz..

× WhatsApp Danışma Hattı