Pizza Pizza Franchise Veriyor

by Bayilik Lobisi

İzmir merkezli ulusal pizza markası Pizza Pizza franchise vermeye devam ediyor. Yatırımcılarının yüzünü kısa sürede güldüren markalardan birisi olan Pizza Pizza franchise süreci ve detaylarını sizler için derledik.

Pizza Pizza Franchise Seçme Süreci

Franchise Aday Kriterleri

-Girişimci ruh ve başarma tutkusu,
-Pizza Pizza franchising yatırım finansmanına sahip olması,
-İş süreçlerinin tümüne hakim şekilde işin başında bulunabilmesi,
-Yeniliklere açık, gelişmiş bir vizyona sahip olması,
-Kâr / Zarar tabloları oluşturabilmesi,
-İyi bir analiz yeteneğine sahip olması,
-Aktif ve enerjik bir ruha sahip olması,
-Standartlar ve kurallarla çalışmaya uygun olması,
-İnsan yönetimi ve finansal yönetim tecrübesine sahip olması
-Tüm zamanını ve gücünü Pizza Pizza için harcama isteği ve imkânı Gıda sektöründe franchise sahibi olma isteği,
-Sektör deneyimi aranan bir nitelik değildir. Önemli olan verilecek eğitime adapte olarak birebir uygulamaya geçirebilmektir. Bu yaklaşımla franchise sahibi olan adayların istikrarlı şekilde büyüdükleri, hedeflerine ulaştıkları ve fast food sektöründe başarı gösterdiği bilinen bir gerçektir.

Franchising Süreci

Pizza Pizza’nın keyifli ve kazançlı iş dünyasına katılmak istediğinizde izlemeniz gereken süreç aşağıdaki gibidir;

1.Franchise Başvuru Formu’nu eksiksiz olarak doldurarak başvuru formunuzu şirketimize kendiniz bizzat getirebilir, taahhütlü olarak posta ile veya e-mail ile gönderebilirsiniz.
2.Başvuru formunuz Pizza Pizza franchising kritelerine göre incelenir, uygun bulunan adaylar yüz yüze görüşmeye davet edilir. Yüz yüze görüşmede adayın finansman, yönetim ve benzeri konulardaki tecrübeleri değerlendirilir.
3.Yatırım maliyeti, eğitim, ödeme planı, şirketin çalışma şekli, temin edilecek destekler ve bölge seçimi konusunda aday bilgilendirilir.
4.Adayın bilgilendirilmesinin ardından, çalışacağı bölge ile ilgili yönetime analiz ve detaylı bir sunum yapması istenir. Yönetimin adayın sunumunu olumlu değerlendirmesi halinde bir ön protokol hazırlanarak aday ile ön anlaşma imzalanır.
5.Aday ile imzalanan ön protokolün ardından 2 ay süren eğitim süreci başlar. Adayın şube yönetimi ve işleyişinde ihtiyaç duyacağı tüm bilgiler Pizza Pizza Eğitim Departmanı tarafından sınıf ve iş başı eğitimleri olmak üzere iki aşamadan oluşan zorunlu eğitim programı ile aktarılır.
6.Aday, eğitim bitiminde değerlendirme sınavına tabi tutulur. Sınavda başarılı olan adaylar, Pizza Pizza Franchise olmaya hak kazanır ve sertifikalarını alır.
7.Pizza Pizza Emlak Geliştirme Departmanı tarafından yeni şubenin açılacağı dükkânın kiralama çalışmaları yapılır. Alternatifler arasından şube konseptine uygun dükkân seçilir ve kira sözleşmesi yapılır.
8.Kiralama işlemi tamamlandıktan sonra dükkânın projesi Pizza Pizza Mimari Ekibimiz tarafından çizilir. Mimari çalışmaların tamamlanmasının ardından şube konseptine uygun olarak gerekli ekipman tedariki sağlanır ve pazarlama materyalleri şubeye ulaştırılır.
9.Açılış öncesi gerekli tüm hazırlıklar tamamlandıktan sonra Franchise sözleşmesi imzalanır.
10.Franchise sahibi, çalışanlar ve Pizza Pizza Yönetiminin katılımıyla şube açılışı gerçekleşir.

Destekler

Pizza Pizza franchise sahiplerine kendi işlerinin sorumluluğunu en doğru ve sağlıklı biçimde alabilmeleri için ihtiyaç duydukları tüm destekleri sağlar.

-Lokasyon Seçimi
Lokasyon seçimi gıda sektöründe başarılı bir işletmenin en önemli kriterlerinden birisidir. Doğru lokasyon seçimi işletme cirolarını önemli ölçüde artırır. Pizza Pizza yeni şube lokasyonlarının belirlenmesinde büyük titizlikle çalışır. Franchise adaylarının tespit ettikleri ve sundukları lokasyon alternatiflerini değerlendirerek içlerinden en verimli lokasyon için onay verir.

-Eğitim
Pizza Pizza, lezzetini, hizmet standartlarını ve müşteri memnuniyetini sürekli kılmak amacıyla tüm işletmecilerine ve çalışma ekiplerine ilk günden başlayan, sürekli, yoğun ve kaliteli eğitimler verir.

Franchise adayları, şubelerini açmadan önce 2 ay süren, sınıf ve iş başı eğitimleri olmak üzere iki aşamadan oluşan zorunlu bir eğitim programına tabi tutulurlar. Bu eğitimleri başarı ile tamamlayan adaylar şube açma onayının sahibi olur.

Zengin Lezzetli Ürün Yelpazesi
Zengin Lezzetli Ürün Yelpazesi Özgün reçeteleri ve içerik kalitesiyle Türk damak tadına uygun lezzetli pizzalar yaratan Pizza Pizza, mönüsünde tavuk, patates,özel pizza sosları ve tatlı ürünleri ile de Pizza severlere pizza yanında farklı alternatifler sunar.

Üretim ve Lojistik Merkezi
Pizza Pizza İzmir Torbalı’da 8000 m2 alanda kurulmuş bir pizza fabrikasına sahiptir. Ürünlerin üretimi bu tesiste gerçekleşmektedir. Tüm ürünlerin depolandığı ve ardından tüm şubelerin kapısına kadar frigorifik araçlarla lojistiğin gerçekleştirildiği güçlü bir lojistik merkezimiz bulunmaktadır. Dükkânlarda pizza pişirme dışında detaylı bir üretim yapılmamaktadır.

Ulusal ve Yerel Pazarlama
Ulusal pazarlamada; Franchisee reklam katkı payı ve Pizza Pizza’nın ulusal pazarlama bütçesi ile; TV, radyo, televizyon, billboard, gazeteler, internet reklamları ve sosyal medya kampanyaları
hayata geçirilir.

Yerel pazarlama; Tüm Pizza Pizza franchiseları sürekli olarak kendi bölgesi, ili veya ilçesi içinde yeni müşteriler kazanmak, mevcut ve yeni potansiyel müşterilerine Pizza Pizza ürünlerini tanıtmak amaçlı belirli aktiviteler gerçekleştirir. Yerel pazarlama çalışmaları kapsamında çoğunlukla broşür dağıtımı, yerel dış alanlarda reklam çalışmaları, vb. yöntemler kullanılır.

Denetim
İçerik kalitesi, lezzet, hijyen konularında titiz davranan Pizza Pizza Müşteri memnuniyeti ve kaliteli hizmet anlayışı ilklerinden taviz vermeden büyümeye devam etmektedir. Müşterilerinin memnuniyetini sürekli kılmak ve franchise yatırımını korumak amacıyla tüm restoranlarını periyodik olarak denetler ve iyileştirme çalışmaları yapar.

Sürekli Gelişim Desteği
Pizza Pizza, franchiselarının gelişiminin markanın gelişimiyle paralel olmasını önemser. Sunduğu işletme deneyimi ve zengin içerikli eğitimi ile franchiselarına profesyonel gelişim sağlar. Pizza Pizza Operasyon Uzmanları, ciro rakamları, işletme maliyetleri, pazarlama faaliyetleri, rakip marka çalışmaları, vb. tüm konularda franchiselarının performanslarını yakından ve sürekli takip ederek, değerlendirirler. En verimli ve karlı şekilde hizmet verebilmeleri için ihtiyaç duydukları alanlarda franchiseları yönlendirir.
pizzapizzafranchise

Pizza Pizza Franchise Başvurusu İçin Tıklayın

Benzer İçerikler

Yorum Yaz

×

Merhaba!

Bayiliklerle ilgili bilgi almak için danışmanlarımızla iletişime geçebilir ya da bayiliklobisiofficial@gmail.com mail adresine mail atarak bilgi alabilirsiniz..

× WhatsApp Danışma Hattı