Praktiker bayilik bilgileri

by Bayilik Lobisi

Praktiker 1979 yılında Almanya da 4 mağazasıyla faaliyetine başlamış olup kısa sürede dünya markası olmuştur.İlk zamanlarda belli başlı ürünleri satmayla başlamıştır.Zaman ilerledikce ürün gamını artırarak iğneden ipliğe herşeyi bulabileceğiniz bir mağaza zinciri olmuştur.
Praktikerin Türkiye serüveni ise 1997 yılında başlamıştır.2014 yılından itibarende uygulamalı faaliyetine başlamıştır.
Praktikerde 2 çeşit franchise sistemi vardır. Birincisi sadece bir bayilik yani bölgesel olarak faaliyet gösterebilirsiniz.Diğeri ise master franchisedir yani bir şehir veya bir bölgede birden fazla bayilik açabilirsiniz.
Praktiker bayiliğini almakla birlikte ana tedarikcilerden gelen ürün gamını kullanma özeliği dışında kendinizde başka tedarikci firmalardan ürün alıp satabilirsiniz.

Franchise katılım ücretleri nelerdir?

Sisteme katılması onaylanan Free Franchise alacak firma, firmanın konumuna, mağazasının büyüklüğüne ve lokasyonuna bağlı olarak 20.000 € ile 50.000 € arasında bir sisteme katılma ücreti öder. Bu tutarın net tutarı bayi görüşmelerinde belirlenir.
Ayrıca sistemde kalınılan yıl süresince her yıl 3.000.€ ile 6.000.€ arasında yıllık aidat öderler.
Bunların dışında Franchsee sözleşme süresince yıllık kardan ve cirodan royalty fee, ciro primi, ve/veya benzeri adlar altında herhangi bir ödeme yapmaz.
Sözleşmeler 5 yıllık periyotlarda yenilenir. Yenilenmelerde sisteme katılma ücreti yeniden ödenir.
2020 yılında sisteme katılacak ilk 30 franchise için sisteme katılma bedeli firmanın ve mağazanın konumuna bakılmaksızın 15.000 .€ ile sabitlenmiş ve yine yıllık aidat tutarı da 2.500 € olarak sınırlanmıştır.
Franchise siresi 5+5 dir.

Praktiker Franchsee Başvuruları Nasıl Yapılmaktadır?
Praktiker Franchise başvuru iki şekilde yapılmaktadır.
1.Yöntem Praktikerin web sitesi olan www.praktiker.com.tr adresinde yer alan Franchise Başvuru formunu doldurarak franchsee olmak için başvurabilirsiniz.
2.Yöntem Praktiker’in franchsee başvuruları için özel olarak tahsis ettiği telefon numarası arayarak Franchise Başvuru Formu talep edebilirsiniz. Ayrıca Franchise Satış Yetkilisi size bu telefonda talep ettiğiniz diğer bilgileri de verecektir.
Praktiker Franchisee Başvuru ve Bilgi Hattı; 0850 201 34 00

Franchsee Görüşme Süreci Nasıl Olmaktadır?
Franchsee Görüşme süreci 2. aşamadan oluşur
1.Aşama; Franchise Başvuru Formaları ilk olarak Franchise Departmanı Uzmanları tarafından değerlendirilir. Değerlendirme aşamasında adayın franchise profiline uygun olması ve Genel Müdürlük tarafından planlanan lokasyonlarda franchise olmak istemesi en önemli seçim kriteridir.
Franchise Departmanı Uzmanları değerlendirme sonucunda ,franchise adayını telefon ile arar ve Genel Merkez’de bir randevu gün ve saati belirler. Bu görüşmenin amacı, franchise adayımızı tanımak ,beklentilerini anlamak ve Praktiker’in franchise konsepti hakkında bilgi vermektir.
Görüşme esnasında Praktiker ile franchise arasında bir Gizlilik Sözleşmesi imzalanır. Bu sözleşmenin amacı her iki tarafında ticari sırlarını 3.şahıs ile paylaşmayı engellemektir. Görüşme sonucunda konsept hakkında franchise adayı ile mutabakata varılır ise Franchise Uzmanı franchise adayına Franchise Aday Bilgi Formu ve franchise sözleşme metnini teslim eder ve bir sonraki görüşme için tarih ve saat belirler.
2.Aşama Bu görüşmede Franchise adayının yaptığı hazırlıklar üzerinden lokasyon seçimi değerlendirilir. Lokasyon seçimi ve aday profili ile ilgili olumlu geçen görüşmeler sonrası franchising sözleşmesi imzalama aşamasına gelinir. Franchising sözleşmesinin imzalanmasından sonra mağaza açma süresine veya mevcut mağazanın lisanslamasına kadar geçecek aşamalar Franchisee ile Franchising departmanı tarafından birlikte koordine edilir.

Benzer İçerikler

Yorum Yaz

×

Merhaba!

Bayiliklerle ilgili bilgi almak için danışmanlarımızla iletişime geçebilir ya da bayiliklobisiofficial@gmail.com mail adresine mail atarak bilgi alabilirsiniz..

× WhatsApp Danışma Hattı