Roman Giyim Arabistan’a Açılıyor

by Bayilik Lobisi

Roman’dan Arabistan atağı
Roman, Suudi Arabistan’da mücevher ve inşaat sektöründe faaliyet gösteren AL-Salem Grup ile franchise anlaşması imzaladı. AL-Salem, bölge ülkelerinde beş yılda 12 mağaza açacak
Türk markaları yurtdışında atağa kalktı. ABD’den Afrika’ya onlarca ülkede mağaza açma yarışına giren Türkler, yabancı yatırımcıdan da franchise alanında yoğun ilgi görüyor. Hazır giyim sektörünün önde gelen firmalarından Roman da, Suudi Arabistan’da mücevher ve inşaat sektöründe faaliyet gösteren AL-Salem Grup ile anlaşma imzaladı. AL-Salem, Roman’ın franchisee’si olarak 5 yıl içerisinde bölge ülkelerinde 12 mağaza açacak.

İLKİ DUBAİ’DE AÇILACAK
Yurtdışında hızla büyüdüklerini söyleyen Roman Yönetim Kurulu Başkanı Turgut Toplusoy, “İlk mağazamız Dubai’de eylülde açılacak. Katar, Dubai, Kuveyt, Umman ve Suudi Arabistan’da toplam 12 mağaza açacağız” dedi. Geçtiğimiz yılı lokal yatırımcılarla görüşme yaparak geçirdiklerini belirten Toplusoy, AL-Salem ile bir yıldır irtibat halinde olduklarını, şirketin Arap ülkelerinde mücevher alanında 300 mağazası olduğunu kaydetti.

5 YILLIK PLAN HAZIR
Yurtdışı için 5 yıllık büyüme planlarının da hazır olduğunu belirten Toplusoy, “Bu yıl Ortadoğu ülkeleri başta olmak üzere Güney Afrika, Amerika, Çin ve İran gibi pazarlarda toplam 8 mağaza açacağız. 5 yılın sonunda ise farklı coğrafyalarda 35 yeni mağaza hedefliyoruz. Yurtdışında markamıza ilgi yüksek” dedi.

MARKA BİLİNİRLİĞİ GÜÇLÜ
Turgut Toplusoy, son dönemde Türkiye’ye ilgisi artan Arap tüketicilerin Roman markasını da iyi tanıdığını söyledi. CRM uygulamaları sayesinde müşteri profilini tespit edebildiklerini belirten Toplusoy, “O bölgede markamız iyi tanınıyor. Dolayısıyla konseptimiz Türkiye ile aynı olacak” diye konuştu. Arap müşterilerin en çok İstinye Park AVM’deki mağazalarına geldiğini de açıklayan Toplusoy, “Nişantaşı da bu anlamda önemli bir potansiyel taşıyor” şeklinde konuştu.

(Özge Yavuz – Sabah)

Roman Giyim Franchise detayları için bu haberimizi okuyabilirsiniz.

Benzer İçerikler

Yorum Yaz

×

Merhaba!

Bayiliklerle ilgili bilgi almak için danışmanlarımızla iletişime geçebilir ya da bayiliklobisiofficial@gmail.com mail adresine mail atarak bilgi alabilirsiniz..

× WhatsApp Danışma Hattı