Sampi Pide Bayilik Veriyor

by Bayilik Lobisi

Adını, Samsun’un tüm yurda ve dünyaya nam salmış Samsun pidesinden alan Sampi Pide, 1989 yılında Ankara Mesnevi’de başlattığı lezzet yolculuğuna, 2008 başı itibariyle Metro Holding çatısı altında devam etmektedir. 1995 yılından itibaren franchise sistemiyle tüm yurda yayılmış zincir mağaza konsepti ve kurumsal yapısı ile, sektördeki ilk ve tek zincir pide markası olma özelliğini tam 26 yıldır korumakta olan Sampi’nin en büyük hedefi Avrupa, Orta Doğu ve Arap Ülkelerinde de bayilikler açarak geleneksel Türk lezzeti olan “Samsun Pidesini” tüm dünyaya tanıtmak da yer almaktadır.

“ Damak çatlatan lezzetlerin sırrı, kullanılan malzemelerde saklı! “
Geleneksel Samsun Pidesini günümüzün modern ve hijyenik üretim yöntemleriyle sevenlerine sunan Sampi Pide’ nin benzersiz lezzetinin sırrı, sebzenin en tazesini, etin en kalitelisini kullanmasıdır. Düşük yağ oranına sahip %100 dana eti ve günlük hazırlanan sebzeler ile yapılan pideler “ Sampi Pide “ restoranlarında enfes bir tada bürünmektedir.

Tecrübeli pide ustaları, deneyimli yönetim kadrosu ve ilk günkü heyecanını hiç yitirmeyen girişimcileriyle Sampi Pide, lezzet ve hizmette kalitesini ortaya koymuş franchise şube ağı ve başarılı işletmesiyle, sektörde günümüzün ve geleceğin parlayan yıldızı olmaya devam edecektir.

Sampi Pide franchising sistemine dahil olmak, “ adı da tadı da bizden olan kültürel bir lezzet değerimize sahip çıkmak, sadık müşteri kitlesi olan ve pazarlaması kolay bir ürünü sunmakla birlikte kolay işletilen bir işletme ve zevkli, karlı bir iş sahibi olmak “ demektir. Bununla beraber ;

1-Kendi işinizi kurmanızı ve riskleri en aza indirmenizi sağlar.
2-Tek başınalıktan kurtulup, bir sistemin halkası olursunuz.
3-Kendini ispat etme ve tanıtma çabalarından kurtulup, düşük giderler ile etkin reklam olanağı sağlarsınız.
4-Mal ve hizmet standartlarında sürekliliğe ve yüksek kaliteye ulaşırsınız.
5-Düşük maliyetle tek tip dizayn ve dekorasyon imkanına sahip olursunuz.
6-Hızlı ciro ve kar artışı sağlanır.
7-Tanınmış bir markanın sadık müşteri kitlesi, sayesinde satış artışı ve saygınlık kazanılır.
8-Toplu satın almanın sağladığı maliyet avantajından faydalanılır.
9-Bölgeler iyi analiz edilir ve doğru yer seçiminde profesyonel destek alınır.
10-Benzersiz algılamasıyla rekabetçi fiyatlandırmadan kurtulur ve taklitlerden korunursunuz.
11-İhtiyacınız olduğunda size her türlü yardımı sağlayacak bir ekip desteği vardır.

Franchisee Olma Süreci
1. Başvuru: Sitemizde bulunan basvuru formu üzerinden bayi adaylarımızın başvuruları alınır. Marka yetkililerimiz bayi adaylarımızla irtibata geçerek ön görüşmeyi gerçekleştirirler ve franchising sistemimiz konusunda gerekli bilgilendirmelerde bulunurlar. Franchising Başvuru Formu’nu eksiksiz olarak doldurarak başvurunuzu yapabilirsiniz.

2. Başvurunun Değerlendirilmesi: Web adresimizden başvuru yapan veya telefonla bizlere ulaşan adaylar ile ön görüşmeler yapılır ve olumlu sonuçlanan görüşmeler sonrasında adaylara ayrıntılı bilgi verilir.

3. Lokasyon Seçimi & Bölge Analizi: Ön görüşmeleri olumlu sonuçlanan bayi adaylarımız için, franchising ekibimizle birlikte yer arama çalışmaları başlatılır. Ya da mevcut yere ilişkin lokasyon için kriterlerimize uygun olarak gerekli fizibilite çalışmaları yapılır. En uygun mekâna birlikte karar verilir.

4. Sözleşme: Sözleşmenin imzalanması için gerekli evrak listesi yatırımcı ile paylaşılır ve evrakların tamamlanması istenir. Evrak temini tamamlandıktan sonra franchise katılım bedeli tahsil edilir ve 5 yıllık franchising sözleşmesi imzalanır.

5. Mimari Projenin Başlatılması: Mimari ekip, 5 gün içinde ilgili emlağı ziyaret edip röleveyi alır ve uygulanacak konsept belirlenir. 15 gün içinde mimari proje çizimi tamamlanır. Proje çizimi sadece Sampi Pide mimari ekibi tarafından yapılır. Proje yatırımcı tarafından üstlenilecekse yatırımcıdan proje çizim bedeli alınır.

6. Mimari Projenin Fiyatlandırılması: Anahtar teslim projeler bir hafta içerisinde dekorasyon ve ekipman olarak ayrı ayrı fiyatlandırılır. Bir Sampi Pide restoranı metrekaresine göre 200.000 TL ile 300.000 TL arasında anahtar teslimi hazır olmaktadır.

7. Mimari Uygulamanın Başlatılması: Anahtar teslim fiyatlandırma ve ödeme koşulları girişimci tarafından onaylandıktan 1 hafta içinde siparişler verilip proje uygulaması başlatılır. (Ortalama bir proje uygulaması 40 ile 50 gün içerisinde tamamlanır.)

8. Personel Alımı ve Eğitimi: Açılacak Sampi Pide şubesi için gerekli personel sayısı ve nitelikleri belirlenir. İşletmeci başta olmak üzere tüm ekibin eğitimleri, eğitim için seçilmiş pilot şubemizde, ilgili saha uzmanı ve bölge müdürü gözetiminde ve takibinde verilir. İşletmelerin omurgasını oluşturan yetişmiş usta kadrosu açılışta merkez tarafından temin edilir. Daha sonra usta kadrosunda yapılacak herhangi bir revizyon talebi en az 15 gün önce merkeze bildirilir ve merkez gerekli değişikliği işletme sahibiyle uygulamaya koyar. Diğer personelin temininde sizin tercihiniz önceliklidir. Merkez bu konuda sadece eğitim (yazılım, bilgisayar, kasa, vs..), gazete ilanları ve iş görüşmelerinde danışman görevi yapar.

9. Reklam ve Tanıtım Malzemelerinin Hazırlanması: Sampi Pide operasyon ekibi tarafından belirlenen broşür, magnet, banner, vb. basılı reklam malzemeleri açılıştan 2 gün önce basılı olarak açılacak şubeye teslim edilir.

10. Açılış: Operasyon ekibi tarafından gerekli kontrolleri yapılan ve açılış onayı verilen restorana ürün gönderimi yapılır. Ekipman kalibrasyonları ve ürün denemeleri sonrasında operasyon ekibinin katılımıyla müşteri kabulüne başlanır.

11. Destek: Şube açılışı sonrasında da operasyonel anlamda destek olmak amacı ile ilgili saha uzmanı, usta eğitmeni ve bölge müdürü aracılığıyla destek her zaman devam eder. Gerekli analizler objektif olarak yapalır ve hareket planları oluşturur. Hareket planları analiz sonuçlarına göre; ciroyu arttırma yöntemleri, personel eğitimi, servis kalitesinin yükseltilmesi gibi konuları içerebilir.

12. Hammadde ve Lojistik Desteği: Sampi Pide restoranlarında belirlenen ürünler dışında tüm ürünler merkez depo tarafından gönderilir. Gönderimi yapılan ürünlerin dışarıdan temini ve merkez onayı alınmadan menü dışında ürün hazırlanması ve müşteriye sunumu yapılamaz. Anlaşmalı tedarikçilerden alımı yapılan içecek vb. ürünlerin dışarıdan temini yapılamaz.

 

Benzer İçerikler

Yorum Yaz

×

Merhaba!

Bayiliklerle ilgili bilgi almak için danışmanlarımızla iletişime geçebilir ya da bayiliklobisiofficial@gmail.com mail adresine mail atarak bilgi alabilirsiniz..

× WhatsApp Danışma Hattı