Sarar Bayilik

by Bayilik Lobisi

Hazır giyim sektörünün lideri Sarar, faaliyetlerine 1944 yılında Eskişehir’de başlamıştır.
Abdurrahman Sarar’ın 12 metrekarelik bir terzi dükkanında temellerini attığı firma bugün; Eskişehir Organize Sanayi Bölgesi’ndeki 120.000 metrekarelik alana kurulu modern üç fabrikası, Eskişehir-Kütahya yolu üzerindeki 185.000 metrekarelik alana kurulu Sarev Ev Tekstil ve Gömlek Fabrikası son olarak ta İstanbul Bomonti’deki Sarar Kadın Hazır Giyim üretim birimi ile tekstil ve hazır giyim sektöründe üretimine devam etmektedir.

Türkiye’de beş büyük üretim fabrikası ve 3000’in üzerinde çalışanı, yüksek işçilik kalitesi ve özel dikim ayrıcalığıyla hazır giyim sektöründe dünya markalarıyla yarışan Sarar, günümüzde yurt dışında 58 mağaza, Türkiye’de ise 75 şehirde 160’dan fazla Sarar konseptli mağazası ile hizmet vermeye devam etmektedir.

Sarar, Sarar Kadın, Interview Sarar, CCS, Sarar Eşarp, Sarev ve Sartoria Sarar markaları ile yurt içinde 160’dan fazla perakende mağazasına ve 800’ün üzerinde satış noktasına sahiptir. Yurt dışında ise çoğunluğu Avrupa’da ve ABD’de bulunmak üzere onlarca mağazası ile hizmet vermektedir.

Sarar; Avrupa, ABD, Rusya, Mısır, Türki Cumhuriyetleri, Orta Doğu ve Körfez Ülkeleri’nde gerek konsept mağazaları gerekse satış noktaları ile geniş bir satış ağına sahiptir.

Avrupa Birliği ülkelerinde markalaşma, pazarlama ve satış faaliyetlerini yürütmek amacıyla, 3 Ocak 2000’de merkezi Almanya’nın Düsseldorf kentinde bulunan Sarar Europe şirketi kurulmuştur. Avrupa’daki toptan ve perakende operasyonlarının yürütüldüğü bu şirkete bağlı olarak, 2002 – 2015 yılları arasında Almanya’da 7 , Avusturya’da 1, İspanya’da 1, Belçika’da 1, İsviçre’de 2, Çek Cumhuriyeti’nde 2 ve Macaristan’da 1 mağaza olmak üzere Avrupa’da Sarar konseptine sahip 15 perakende satış mağazası hizmete girmiştir.

Aynı amaçlar doğrultusunda, 19 Eylül 2001 tarihi itibariyle Sarar USA Inc. şirketi, ABD’nin New Jersey eyaletinde operasyonları düzenlemek ve yönetmek üzere faaliyetlerine başlamıştır. 2002-2015 yılları arasında ABD’nin ve Kanada’nın farklı eyaletlerinde Sarar konseptine sahip 19 perakende satış mağazası hizmete girmiştir.
Sarar’ın ev tekstili markası olan Sarev, sektöre ilk adımını 2005 yılının sonlarında atmıştır. Kısa zamanda Türkiye’de ve dünya üzerinde tanınan, güçlü bir marka olmayı başaran Sarev’in kuruluşundan bu yana değişmez hedefi; Sarar geleneğinden gelen yüksek kalite anlayışı, modernliği ve doğallığı birleştiren çizgisiyle ev tekstili sektörünün öncü isimlerinden biri olabilmektir.

Perakende sektörünün öncü markaları arasında yer alan Sarar, faaliyet gösterdiği tüm sektörlerde sürdürülebilir büyüme stratejisiyle Sarar Home Textile, Marketing, Franchising, Joint Venture ve Know – How lisans anlaşmalarıyla yeni iş birlikleri kurmayı planlamaktadır.

Kuruluş yılı:1944
Franchise Adedi :159
Franchise Hedefi: 2020 / 17 adet
Franchise giriş bedeli: Alınmıyor
Ortalama yatırım bedeli: 1,000,000TL
Reklam katkı payı:% Alınmıyor
Royalty bedeli: % Alınmıyor
Destekler: Eğitim,yer seçimi,bölge koruması,proje,reklam,ürün temini,pazarlama,personel temini.
Hedef bölge :Türkiye ve Dünya
İşyeri özellikleri: Konseptlere göre min. 200m2 / Cadde ve Avm /

Benzer İçerikler

Yorum Yaz

×

Merhaba!

Bayiliklerle ilgili bilgi almak için danışmanlarımızla iletişime geçebilir ya da bayiliklobisiofficial@gmail.com mail adresine mail atarak bilgi alabilirsiniz..

× WhatsApp Danışma Hattı