Scotty Girişimcilik Hikayesi

by Bayilik Lobisi

Yerli Girişim Scotty Kurucusu Tarkan Anlar’ın Girişimcilik Hikayesi
Girişimcilik hikayeleri serimizin ilk bölümünde sizlere son zamanların en çok konuşulan girişimlerinden: Scotty hikayesinden bahsedeceğim

Scotty’nin kurucusu Tarkan Anlar,Ege Üniversitesi İşletme Bölümü’nü okurken üniversitede İşletme Kulübü ve benzeri faaliyetlerde çok aktif bulundu.Üniversite bittikten sonra da bu girişimcilik ruhunu devam ettirmekte kararlı olan Anlar birkaç girişim ile sektörün içine girmeye adım attı.

Scotty Fikri Nasıl Çıktı?

Girişimcilik serüvenine öğrencilik yıllarında başlayan Tarkan Anlar,Scotty fikri kendisinin toplantılara yetişememesi sorunu üzerine çözüm üretmeye başladı.Bulduğu motorsikletle yolculuk fikrini geliştirmeye ve araştırmaya başladı. Dünyada örnekleri var mı diye bakarken Endonezya’da bir örneğini gördü. Daha sonra birçok ülkede olduğunu gördükten sonra market araştırması ve birkaç tane deney yaptı.2017 yılının Mayıs ayında motosiklet sürücüleri ile yolcuları bir araya getiren Scotty’i kurdu.

Scotty neden bu sembolü seçti? Anlamı nedir?
Scotty, ‘Işınla beni Scotty’den’ geliyor. Filimde de bir vulcan selamı var. Biz de selamlaşmanın önemine çok inanıyoruz. Hem yolcular ile sürücüler buluşurken onlar için de bir kolaylık oluyor. Bir selamlaşma hareketi üzerinden çıkıyor.


Sadece Yolculuk Değil,Amaç Bir Platfom
4 farklı kıtadan 40’ın üstündeki yatırımcıdan yatırım alan Scotty ilk amaçta yolculuk sorununa çözüm olarak çıksa da kurucu Tarkan’ın hedefi her zaman bir platform kurmaktı.
Bu amaçla Scotty bu sisteme yemek ve paket hizmetlerini de ekleyerek girişimi geliştirmeye devam eden Tarkan Anlar’ın ekibi,ileride bizlere farklı sürprizler ile karşımıza çıkabilirler.

Eren Kurtcul

Benzer İçerikler

Yorum Yaz

×

Merhaba!

Bayiliklerle ilgili bilgi almak için danışmanlarımızla iletişime geçebilir ya da bayiliklobisiofficial@gmail.com mail adresine mail atarak bilgi alabilirsiniz..

× WhatsApp Danışma Hattı