Seri Girişimci Sina Afra Atölye15’e Ortak Oldu

by Bayilik Lobisi

Markafoni‘nin kurucularından ve eski CEO’su Sina Afra şu anda Türkiye Girişimcilik Vakfı‘nın Yönetim Kurulu Başkanı, bununla birlikte seri bir melek yatırımcı. Afra’nın şimdi de 2009 yılında İzmir’de Oğuz Güç tarafından kurulan yazılım ve tasarım şirketi Atölye15‘e yatırım yaptı.

Sina Afra şirketteki yüzde 15‘lik hisse karşılığında 450 bin TL yatırım yaparak Atölye15’e ortak oldu. Bu yatırımla birlikte Atölye15’in piyasa değeri 3 milyon TL‘ye ulaştı. Yatırımın ardından merkez ofisi İzmir’de bulunan şirket, İstanbul ofisini de açmış bulunuyor. Müşterilerinin yüzde 20‘si yurt dışından olan Atölye15, aldığı yatırımın ardından yaptıkları yazılım ve tasarım ihracatı oranını yükselterek yabancı müşteri sayısını yüzde 50‘nin üstüne çıkartmayı hedefliyor.

Atölye15, bu sene ikincisini düzenlemeyi planladığı Web Teknolojileri Konferansı‘nın ilkini geçtiğimiz yıl İzmir’de düzenlemiş ve zaten özellikle girişimci çevreyle yakın ilişkileriyle kurarak bilinilirliğini artırmıştı. Sina Afra ise iki hafta kadar önce attığı tweet ile “Keşke İzmir Türkiye’nin #girişimcilik merkezi olsa…” demişti, bunun ardından Afra’dan İzmir’e bir yatırım gelmesi bizleri pek de şaşırtmadı.

Atölye15 aldığı yatırımla İstanbul ofisini açmasının yanında şu anda 18 kişiden oluşan kadrosunu da yükseltmeyi planladığını açıkladı. LinkedIn’de yeni iş ilanları açan şirket, İzmir’de istihdam oluşturmaya devam ederek 2016 yılının sonunda toplam 30 kişilik bir ekip olmayı hedefliyor.

Benzer İçerikler

Yorum Yaz

×

Merhaba!

Bayiliklerle ilgili bilgi almak için danışmanlarımızla iletişime geçebilir ya da bayiliklobisiofficial@gmail.com mail adresine mail atarak bilgi alabilirsiniz..

× WhatsApp Danışma Hattı