Sinemia, Aslanoba Capital’dan Yatırım Aldı

by Bayilik Lobisi

Aslanoba Capital, özel sinema kulübü Sinemia’ya yatırım yaptı. Borsa İstanbul Özel Pazarı üzerinden gerçekleşen ve 30 Aralık sabahı duyurulan yatırımın miktarı ise açıklanmadı. Sinemia’nın aldığı bu ilk yatırımı sonrasında Aslanoba Capital Sinemia’nın yüzde 20’sine ortak olduğu söyleniyor.

Rıfat Oğuz‘un kurucusu olduğu Sinemia, 2015 yılı başında faaliyete başlamış ve yoğun bir ilgiyle karşılanmıştı. Kullanıcıların aylık sabit bir ücret ödeyerek abone olduğu özel sinema kulübü, aylık 59 liradan başlayan fiyatlarla bir ay içinde 30 kez sinemaya gidebilmelerine olanak sağlıyor. Kullanıcıların bilet fiyatlarını düşünmeden, herhangi bir zaman ya da salon (3D, IMAX gibi) ayrımı olmadan istediği filmi izleyebilmesini sağlayan Sinemia’nın Türkiye genelinde aktif olarak 50’den fazla şehirde üyeleri bulunuyor. Sadece davetiye ile yeni üye kabul eden Sinemia üzerinden talep edilen davetiye sayısı da 100 bini geçmiş. Sinemia, yenilikçi ödeme sistemlerini başarılı bir şekilde farklı bir hizmet anlayışıyla kurgulayan girişimlerden birisi. Sinemia’nın sinema salonları ya da yayıncılarla herhangi bir anlaşması yok ve sinemalar tarafından tamamen yeni bir ödeme altyapısı olarak algılanıyor. Sinemia ödeme sistemleri teknolojileri için ininal işbirliğiyle MasterCard altyapısını kullanıyor.

Sinemia’nın aldığı bu yeni yatırımla birlikte, hızlı büyümesinin desteklenmesi amaçlanıyor. Sinemia geçtiğimiz sekiz ay boyunca ciro bazında aylık ortalama yüzde 50 oranında büyümüş; Aralık ayında ise yüzde 110 oranında bir büyüme göstermiş. Yatırımla birlikte yurt dışı açılımını gerçekleştirmeyi planlayan Sinemia işe İngiltere’den başlamayı planlıyor. Gerekli altyapı hazırlıklarını tamamlayan Sinemia’nın kurucusu ve CEO’sı Rıfat Oğuz, önümüzdeki altı ay içinde yurt dışında, İngiltere ile sınırlı kalmayıp, birkaç pazarda daha suları test etmek istediklerini söylüyor.

Bu haberle birlikte anıyoruz ki, 2015 yılı yatırım haberlerinin sonuncusunu almış bulunuyoruz. Sinemia ve Aslanoba Capital’e hayırlı olsun diyor ve başarılar diliyoruz.

Benzer İçerikler

Yorum Yaz

×

Merhaba!

Bayiliklerle ilgili bilgi almak için danışmanlarımızla iletişime geçebilir ya da bayiliklobisiofficial@gmail.com mail adresine mail atarak bilgi alabilirsiniz..

× WhatsApp Danışma Hattı