SUCool 2016 Başvuruları Devam Ediyor

by Bayilik Lobisi

SUCool Nedir?
SUCool Sabancı Üniversitesi bünyesinde; katma değer yaratan, teknoloji-arge-inovasyon bazlı, gerçek bir ihtiyacı karşılayan girişimcilerin projelerini hayata geçirmeleri için destek veren bir ön kuluçka merkezidir.

Bir girişim kurarken ürünü, iş modelini, ekibi ve kaynakları doğru kurgulamak başarı için en önemli faktördür. SU Kur döneminde girişimciler bu kurguyu oluşturur, SU Yap döneminde iş modelini teyit etmek ve prototip oluşturmak üzere yol haritalarını icraya başlarlar, SU Sat döneminde de projelerini ekosisteme tanıtırlar.

SUCool 2016 yılı için başvurular 15 Ocak 2016 tarihine kadar yapılabilecek. SUCool tüm erken aşama teknoloji girişimcilerine açıktır. Başvuru formuna http://www.sucool.sabanciuniv.edu/tr/content/kulucka-basvuru-formu-application-form linkten ulaşabilirsiniz.

Program

SU Kur
Şubat– Mart aylarında girişimciler SUKur eğitim ve mentorluk döneminde girişimciler doğru pazara doğru ürünü doğru ekiple doğru iş modeliyle kurgulamayı öğrenirler

Fikir – Pazar – İş Modelini Kur
Müşteriler kim & mevcut ekosistem nasıl işliyor? Sürdürülebilir ve tercih edilmeyi sağlayacak fark ve fayda yaratacak bir ürün-müşteri uyumu keşfet. Sürdürülebilir bir iş modeli kurgula (birim ekonomisi, müşteri maaliyeti, müşteri değeri, başlangıç çarklarını döndürme, başa baş noktası, son nokta).

Ürün & Yol Haritası Geliştir
Kurgulanan ürün ve iş modelini test edip geliştirecek doğru metrikleri ve bunu sağlayacak asgari ürün prototipini (MVP) geliştir.

Kaynak Bul & Yönet
Nasıl ortak bulunur, ekip ve firma kurulur ve yönetilir. Nasıl finanse edilir (aile arkadaşlar, devlet destekleri, melek yatırım). Nasıl 3-6-9 aylık yol haritası oluşturulur.

Daha fazla detay için: http://www.sucool.sabanciuniv.edu/tr adresine göz atabilirsiniz.
sucool başvuruları

Benzer İçerikler

Yorum Yaz

×

Merhaba!

Bayiliklerle ilgili bilgi almak için danışmanlarımızla iletişime geçebilir ya da bayiliklobisiofficial@gmail.com mail adresine mail atarak bilgi alabilirsiniz..

× WhatsApp Danışma Hattı