Tatlıses Çiğ Köfte Yurtdışında Franchise Veriyor

by Bayilik Lobisi

Tatlıses Çiğ Köfte yüzde 40 kar marjıyla franchise vererek, büyümeye devam ediyor.
Cironun yüzde 35’i Avrupa’dan

Çiğ köfte sektörünün günlük 6 ton üretimle Tatlıses Gıda, Avrupa’ya çiğ köfteyi sevdirmeye devam ediyor. 1990 yılında sanatçı İbrahim Tatlıses tarafından kurulan Tatlıses Gıda 2010 yılında “Tatlıses Çiğ Köfte” alt markasıyla franchise sektörüne adım attı. Kurulduğu günden itibaren halk sağlığını gözeten, AB stantlarındaki fabrikasıyla, yüksek kalite düzeyinde hizmet politikasını benimseyen marka 2013 yılında ise yurtdışı yatırımları için Ar-Ge çalışmalarına başladı. 2014 yılında Almanya ve Hollanda’da master franchise anlaşmalarını imzaladı.

 

Avrupa’daki 8 franchiseını 2014-2015 yılları içerisinde hizmete sokan Tatlıses Gıda’nın, önümüzdeki 3 ay içerisinde açılması planlanan 12 anlaşması bulunuyor. 2015 ilk çeyreğinde yüzde 15 büyüme yakalayan Tatlıses Çiğ Köfte’nin yurtdışı atılımlarının devamı ile yılsonuna kadar büyüme oranını yüzde 35 çıkartmayı hedefliyor. Ortadoğu ve Türki Cumhuriyetlerden gelen talebede bu yıl içerisinde cevaplamayı planlayan Tatlıses Gıda’nın Fransa ile de master franchise görüşmeleri devam ediyor.

 

Bayilerine Yüzde 40’a Varan Kar Fırsatı

 

Tatlıses Gıda Genel Koordinatörü Elif Aşlamacı Attepe, “ Yurtdışından çiğ köftemize olan ilgi çok büyük. Avrupa’ya franchise vermeye başladığımızı açıkladığımız Şubat 2014’ten bugüne 500’ün üzerinde bayilik talebi aldık. Franchise konusunda Türkiye’de olduğu gibi Avrupa’da da çok ince eleyip sık dokuyoruz. Gıda sektörü çok hassas, hiçbir şekilde hata kabul etmiyor. Durum böyle olunca bizde Tatlıses ailesi olarak franchise koşullarımızın skalasını oldukça yüksek tutuyoruz. İşin birde ekonomi boyutu var.

 

Hiçbir zaman bayi sayımızı kontrolsüz arttırarak bir büyüme politikası benimsemedik. Amacımız her adım başında, her sokak arasında olmak değil. Bölgelerin, illerin büyüklüğü ile doğru orantılı sayıda, ek iş olarak değil, birebir işinin başında duracak, koşullarımıza yüzde 100 uyum sağlayacak Tatlıses markasını layığıyla temsil edecek franchiselarımızla yola çıktık ve aynı bakış açısıyla devam ediyoruz. Bu yaklaşımımızla bayilerimiz yüzde 40’a varan kar marjlarına, günde 300 kilo gibi yüksek satış rakamlarına ulaştı. Avrupa’da da aynı yaklaşımımız söz konusu. Yurtdışı yatırımlarımızla franchiselarımız da yüksek kar marjı elde edebiliyor, master franchiselarımız da, bizlerde. Sadece markamıza değil, ülke ekonomimizde katkı sağlamak adına ithalat rakamlarımızı günden günü büyütmeye devam etmeyi hedefliyoruz.” dedi.

Detaylar:

Merkez: İbrahim Karaoğlanoğlu Cad Dilek Sokak No:3 Seyrantepe / İstanbul
444 34 63
http://www.tatlisescigkofte.com/
info@tatlisescigkofte.com

Benzer İçerikler

Yorum Yaz

×

Merhaba!

Bayiliklerle ilgili bilgi almak için danışmanlarımızla iletişime geçebilir ya da bayiliklobisiofficial@gmail.com mail adresine mail atarak bilgi alabilirsiniz..

× WhatsApp Danışma Hattı