Tostcu Dükkanı Nasıl Açılır

by Bayilik Lobisi

Fastfood sektöründe kurulum maliyetleri en düşük sektörden biridir.
Bu yazımızda Tastcu dükkanı açmak ile ilgili bilgiler bulacaksınız.

Düşük maliyet ile fost food sektöründe tostcu dükkanı açarak karlı bir iş yapabilirsiniz. Kurulumu, işletmesi ve kontrolü kolay bir sektör olduğundan dolayı öncelikle bayan yatırımcılar tarafından tercih edilmekte olan bir sektördür. Bu ürün her kez tarafından tüketilen ve sevilen bir yiyecektir. Günlük hayatın koşturmacasında gün içersin de oturarak bir şeyler yemek yerine çoğu zaman atıştırmalıklar arıyorlar. Özellikler öğrencilerin tercih ettiği lezzetli bir atıştırmalıktır. Kaşarlı, sucuklu, sosisli gibi birçok çeşidi vardır. Bunun yanında yaya trafiğinin yoğun olduğu yerlerde de hızlı hazırlanıp tüketildiği için revaçta olan bir sektördür.

Tostcu dükkanı açarken dikkat etmeniz gereken ilk madde dükkanın yeridir. Dükkanı işlek cadde veya sokak üzerinde olması, okul, hastane gibi yerlerde olması sizin satış yapabilmeniz açısından önemlidir. Diğer bir madde ise dükkanınızın kirasıdır. Kira yapmayı planladığınız cironun yüzde onunu geçmemesi gerekir.

Müşterilerinizi dükkana çekmek için reklam ve bilinirlik ve satış fiyatı önemlidir. Dükkanınızı açacağınız yerde keşif yapmalısınız. Buna göre bir fiyat politikası belirleyip ve özel bir tostunuzun reklam kampanyasıyle tanıtımlarını yapıp müşteri portföyünüzü sağlamalısınız.

Dükkan açacağınız yerin fizibiletisini yaptınız yeri kiraladınız. Şimdi sıra inşaat dekorasyon yapıp iç malzemelerinin yerleştirilmesidir.( önemli bir not işletmenizi açacağınız bölgede resmi makamların belgelerini ve izinlerinede müracaat etmelisiniz .Bazı işlemler sizin açılışınıza yetişmeye bilir işlemleri mutlaka takip etmelisiniz)

Bir tost dükkanında bulunması gereken malzemeler şunlardır;
Tost ızgarası, tost maşası, dükkan için masa ve sandalyeler, içecek dolabı, çay ve dilenirse kahve makinesi, Tost ekmeği ve iç malzemeleri. Bunları hazırlayıp sunabileceğiniz 30 ila 40 m2 büyüklüğünde bir dükkan.
Bunların ortalama maliyetleri inşat dekor makine parkuru dahil olmak üzere 80bin lira ile 100bin lira arasında bir maliyeti bulur. Dükkanınızı açmadan Kosgep girişimcilik ile de ilgili bilgiler toplayın .Kosgep in çeşitli desteklemeleride mevcuttur.

Tostcu dükkanı için dükkanı belirlediniz, inşaat ve dekorunu yapıp iç malzemelerini yerleştirip satışa hazır hale getirdiniz. Şimdi sıra işletmeye geldi. Dükkan nasıl işletilmeli, menüde neler olmalı, özlel bir tost için püf noktaları nelerdir?

Öncelikle tost çeşitleriniz bol olmalıdır. Ayvalık tostu, kaşarlı tost, sucuklu tost, karışık tost, atom tost mutlaka olmalı. Bunların yanında sebzeli tost mutlaka denemelisiniz. Ayvalık tost ile birlikte ayran tavsiye edin.
Ayran satışınız hem makinede hem de kapalı pakette bulundurmalısınız. Tostların içindeki malzemelerde mutlaka bir standartta yapın birinde az diğerinde çok olmasın. Fiyat politikanız çok pahalı olmayıp sürümden de kazanma yöntemini denemelisiniz. Öğrencilerin ağırlıklı olduğu bölgelerde onlara özel menü ve fiyatlandırma yapmalısınız.
Pandomi sürecini dikkate olarak hijyene daha da dikkat etmelisiniz.

Tost dükkanının satışlarında kar marjı % 35 ile 40 arasındadır. Bunun bir sebebi personel sayınız azdır. Girdileri toptan aldığınızda daha uygun rakamlarda alabilirsiniz. Soğuk deponuz varsa orada depolayabilirsiniz.
Tostcu açmak ile sizlere genel bilgiler aktardık. Bu sektörde bayilik veren birçok marka vardır. Bunlardan bazıları şunlardır. Tostcu erol,cadde tost, ütü tost,atom tost, ayvalık tostu gibi. Tabiki bayilik veren firmaların isim bedelleri bulunur, birçoğu cirodan pay talep eder. Kendi işletmenizde yan ürünler satabilirsiniz ama bayilik aldığınızda firmaların direktiflerinden çıkamazsınız.
Bu konu hakkında bilgi almak veya bir tostcu dükkanı açmak isterseniz formu doldurarak bizlere ulaşabilirsiniz.

Benzer İçerikler

Yorum Yaz

×

Merhaba!

Bayiliklerle ilgili bilgi almak için danışmanlarımızla iletişime geçebilir ya da bayiliklobisiofficial@gmail.com mail adresine mail atarak bilgi alabilirsiniz..

× WhatsApp Danışma Hattı