Türk Barter

by Bayilik Lobisi

Türk Barter, Barter Sistemi’nin Türkiye’de uygulanmasına öncülük etmiş ve Barter deneyimlerini birleştiren bir grup girişimci profesyonel iş adamı tarafından 25 yıl önce kurulmuştur. Girişimcilerinin ve çalışanlarının aynı çatı altında bütünleştiği aile yapısı, teknolojik altyapı desteği ve çağdaş yönetim sistemi Türk Barter’ın bugünkü güçlü yapısını oluşturmaktadır.
Müşterilerine süratli ve kaliteli hizmet sunmayı ilke edinen Türk Barter; gücünü, büyük bir hassasiyetle bünyesine kattığı üye firmalarından ve kendisinin de üyesi olduğu Dünya Barter Birliğine (IRTA) bağlı uluslararası firmalardan oluşan Barter Ortak Pazarı’ndan almaktadır. Türk Barter, güçlü teknolojik altyapısı ile Barter sektöründe dünyada sayılı firmaların arasına girmeyi başarmıştır. Türk Barter üyelerine verdiği hizmet çeşitliliği açısından en kapsamlı teknolojik imkânları sunan Barter şirketidir. Ticari işlemlerde paradan Barter’a giden süreci ulusal ve küresel boyutlara taşımayı hedeflemiş Türk Barter’ın amacı, ticaret yaşamında parayı tamamen ortadan kaldırmak değil salt para olmadan da ticaret yapılabileceği bilincini yaygınlaştırmaktır.

Alternatif ticaret ve finansal model olan Barter Sistemi, bugün Türkiye iş dünyasına Türk Barter tarafından kazandırılmış önemli bir sektördür. Türk Barter, sunduğu sistemle ekonomik yaşama artı değer katmanın yanı sıra, tüm sektörlere yönelik üretimi durdurmayan, istihdamı koruyan, sermayeyi güçlendiren, parayı amaç değil araç yapabilen risksiz ekonomi çözümleri sunuyor. Türk Barter, üyelerine online olarak da Barter işlemi yapabilme imkânı sağlamıştır. Aynı zamanda web ortamında da Barter işlemlerinin takip edildiği bir portal kullanıma alınmıştır. Bugün gelinen noktada üyeler web ortamından tüm sistemi takip edebilmektedir. Bankacılığın internet şubesi mantığında işletilen BarterBank uygulaması da yine Türk Barter tarafından yürütülmektedir.

Türk Barter kurulduğu yıllardan bu yana çok ciddi anlamda değişiklikler ve hep yükselen grafikler çizmiştir. Öncelikle Barter Sistemi’nin ülke ekonomisine kazandırılmasında ve ticari bir model olarak algılanmasında çok önemli görevler almış ve yerine getirmiştir. Türkiye’de ilk ve en kapsamlı Barter şirketi olarak devletin Barter modellemesindeki uğraşlarına tecrübelerini aktarmıştır. Bu kapsamda hemen her yıl üst düzey ilişkiler ile gerek başbakan seviyesinde, gerek devlet bakanı seviyesinde ve gerekse müsteşarlıklar seviyesinde Barter Kanun taslakları, yönetmelik ve tebliğler hazırlanarak sunulmuştur.

Kuruluş yılı:2001
Franchise Adedi :7
Franchise Hedefi: 2020 / 20 adet
Franchise giriş bedeli: İstanbul 100,000TL Diğer şehirler 50,000TL
Ortalama yatırım bedeli: 100,000TL
Reklam katkı payı:% 2
Royalty bedeli: %
Destekler: Eğitim,yer seçimi,bölge koruması,proje,reklam,ürün temini,pazarlama,personel temini.
Hedef bölge :Türkiye ve Dünya
İşyeri özellikleri: Konseptlere göre min. 100m2

Benzer İçerikler

Yorum Yaz

×

Merhaba!

Bayiliklerle ilgili bilgi almak için danışmanlarımızla iletişime geçebilir ya da bayiliklobisiofficial@gmail.com mail adresine mail atarak bilgi alabilirsiniz..

× WhatsApp Danışma Hattı