Türk Girişimi BioPipe’a Japonlar Ortak Oldu

by Bayilik Lobisi

Türk girişimci Enes Kutluca’nın üniversite yıllarında geliştirdiği “biyolojik boruyla atık su arıtma” teknolojisi “Biopipe”, Japon Mistubishi’nin ana hissedarı olduğu “Metito” firması ortaklığıyla Afrika ve Asya kıtalarında satılacak.

Japon Mitsubishi’nin desteğiyle Dünya’ya açılacak
Biopipe ve Metito arasında “teknoloji lisanslama ve ortak girişim” anlaşmasının imza töreni girişimci Enes Kutluca, Metito Başkanı Fady Juez ile Biopipe ve Metito yetkililerinin katılımıyla İstanbul’da yapıldı. Juez, “ilk görüşte aşık oldukları” büyük teknolojinin Biopipe olduğunu söylerken, “Biopipe’i Türkiye’den alıp tüm dünyaya tanıtmak için kendimize çok güveniyoruz” dedi. Kutluca da Türkiye’de geliştirilen teknolojinin uluslararası alanda patentlenip dünyada kullanıma sunulduğuna işaret ederek, “Bir Türk teknolojisi dünyaya açılıyor” diye konuştu. Kutluca, bu teknolojiyi mühendislik öğrencisiyken geliştirmiş. Biopipe, boruların içindeki bakteriler sayesinde atık suyu çamur üretmeden borularda arıtıp organik tarıma da elverişli AB standartlarında temiz su üretiyor.

Benzer İçerikler

Yorum Yaz

×

Merhaba!

Bayiliklerle ilgili bilgi almak için danışmanlarımızla iletişime geçebilir ya da bayiliklobisiofficial@gmail.com mail adresine mail atarak bilgi alabilirsiniz..

× WhatsApp Danışma Hattı