Türk Telekom Bayilik Veriyor Mu?

by Bayilik Lobisi

 

Türk Telekom, PTT’nin telekomünikasyon ve posta hizmetlerinin birbirinden ayrılması sonucunda, Türkiye’ye telekomünikasyon hizmetlerini sunmak amacıyla devlet tarafından 1995 yılında kurulmuştur. 2005 yılı Kasım ayında özelleştirme kapsamında şirketin %55 hissesi Suudi şirketi Oger Telekomünikasyon Anonim Şirketi’ne 21 yıllığına  6 milyar 550 milyon dolara devredilmiştir. Türkiye’nin tüm telefon ve internet servis sağlayıcıları içinde kendi kurulu altyapısına sahip birinci firma konumunda olan Türk Telekom 205 ülkede 693 operatörle uluslararası dolaşım anlaşması bulunuran 2015 itibariyle ise 17 milyon abonesi olan Avea ile 26 Ocak 2016 tarihinde birleşmiştir. Yurtiçinde yapılanması tamamlanan Türk Telekom’un Avea şubeleri de katılınca bayilik ağı genişlemiştir fakat yine değerli lokasyonlar ve yoğun nüfuslu bölgeler için bayilik vermeye devam etmektedir. Yeni bayilikler hakkında bilgi almak için  444 5 444 numarasından detaylı bilgi alabilirsiniz.

Şubat 2015 itibariyle 12.9 milyon sabit erişim hattı, 7,8 milyon genişbant, 17 milyon mobil abonesi, 1,8 milyon IPTV abonesi bulunmakta olan Türk Telekom’un Almanya’da Türk Telekom Mobile ile mobil telekomünikasyon alanında hizmet sunmaktadır.

Ayrıca https://www.turktelekom.com.tr adresinden de detaylı bilgi edinebilirsiniz.

Benzer İçerikler

Yorum Yaz

×

Merhaba!

Bayiliklerle ilgili bilgi almak için danışmanlarımızla iletişime geçebilir ya da bayiliklobisiofficial@gmail.com mail adresine mail atarak bilgi alabilirsiniz..

× WhatsApp Danışma Hattı