Turkcell Bayilik Şartları ve Bayilik Ücreti 2019

by Bayilik Lobisi

2019 Turkcell Bayilik Alma Şartları Nelerdir ?

Turkcell bayilik alma şartları arasında:

Bayilik olacak uygun iş yeri seçilmedir,
Ticari sicil bozuk olmamalıdır,
Teminat gösterilmelidir,
Turkcell ile yapılacak sözleşme çerçevesinde hareket edilmelidir maddeleri yer alıyor.
Turkcell bayiliklerinden bir tanesi olarak kendi işinizin patronu olabilir, kar marjı sayesinde hızlı para kazanabilirsiniz. Bilindiği üzere Turkcell Türkiye’deki en büyük 3 GSM operatörü olarak hizmet veriyor. 33 milyondan fazla abonesi olması, Turkcell bayiliklerinde hareketliliğin fazla olacağının sinyallerini veriyor.

Turkcell bayilik yapıları 2 farklı türde alınabilir. İlk olarak karşımıza Turkcell alt bayiliği çıkıyor. Diğeri ise Turkcell ana bayilikler. Alt bayilik almak isterseniz ana bayiliğe oranla daha az zorlanacaksınız. Alt bayilik olduğunuz zaman Turkcell dışında diğer operatörlerin cihazlarını da satabiliyorsunuz. Fakat ne var ki, ana bayiliklerin kar marjı ve getirisi daha yüksek oluyor. Turkcell ana bayilikler kendi aralarında vermiş oldukları hizmetlere göre ayrılıyor. Bu üç ana bayilik modeli arasında:

Turkcell Shop,
Turkcell İletişim Merkezi,
Turkcell Extra yer alıyor.
Turkcell bayilik almak istiyorsanız, hangi bayiliği alacak olursanız olun, mutlaka banka teminatı göstermeniz gerekiyor. Diğer en önemli kriter ise uygun lokasyonda hizmet vermek. Eğer hali hazırda yakınınızda yeterli sayıda Turkcell bayilikleri varsa, sizin de bayilik almanız mantıklı olmayacaktır.

Nasıl bir Yerde Turkcell Bayilik Almalıyım?
Turkcell bayilik alınacak yer seçimi çok önemlidir. Eğer uygun yerde bayilik yapmazsanız sabit gelirlerinizi dahi karşılamakta zorlanarak zarara geçebilirsiniz. Bu sabit giderler, ofis faturaları, eleman maaşları gibi ödemelerdir. Bayi almak istediğiniz yerlerin mümkünse insanların çok geçtiği yerler olmasına özen gösterin. Ne kadar çok insan olursa, bayiliklerden alışveriş ve işlem yapma ihtimali de o kadar yüksek olacaktır. Çok tercih edilen semtler, alış veriş merkezleri içinde yer alan dükkanlar, okul ve hastane gibi merkezi yerlerin yakınları Turkcell bayilik açmak için uygun yerler arasında yer alır.

2019 Turkcell Bayilik Başvurusunu Nasıl Yapabilirim?

Turkcell bayilik başvurusu yapmak için genel müdürlük ile iletişime geçebilirsiniz.
Siz bayilik almak için başvuru yaptığınız zaman, firma ilk olarak bayilik lokasyonunun nerede olduğuna bakıyor. Daha sonra yetkililer sizin adınıza bir maliyet hesaplaması çıkarır. Maliyet hesaplaması yaparken başvuru yapan kişinin nereden başvuru yaptığı, açılması planlanan bayiliğin adresi gibi noktalar önem taşır.

Turkcell Başvurusu Bana Ne Kadara Mal Olur?
Turkcell bayilik başvurusu maliyeti her başvuruda bulunan kişi için aynı olmayacaktır. Bayilik lokasyonu, hangi tip bayilik başvurusunda bulunulduğu, bayiliğin vereceği hizmetlerin türü ve sayısı gibi daha sayısız faktör bayilik başvurularında fiyatların azalmasına ya da artmasına neden olabilmektedir.

Büyük bir şehirde ortalama bir bayilik açmak istediğiniz zaman cebinizden 500 bin TL’ye yakın para çıkması gerekir. Bu ücretin içine mağaza dekoru da dahildir. Aydınlatmadan tutun, yer döşemelerine kadar bütün gereklilikler Turkcell tarafından karşılanacaktır.

2019 Turkcell Alt Bayiliği Nasıl Alabilirim?
Turkcell alt bayiliği almak ana bayilik almaktan biraz daha farklı. Yine diğer bayiliklerde olduğu gibi işe ilk olarak uygun bir iş yeri bularak başlamanız gerekiyor. Daha sonra bir bayi koduna sahip olursunuz. Bu kod sayesinde iş yerinizde yalnızca Turkcell değil, diğer ürünlerin satışını da gerçekleştirebilirsiniz. Alt bayilerde ne kadar çok ürün satarsanız o kadar çok para kazanırsınız. Bu bayilerde prim sistemi kullanılıyor. Satılan her cihaz, yeni bir prim anlamına geliyor. Satış rakamlarınızın yüksek olması ileriki dönemlerde yapacağınız başvurular için önem taşıyor. Satış hacmi belli bir seviyeye gelmiş olan kişilerin ana bayilikte başvuruları olumlu sonuçlanıyor.

2019 Turkcell Bayiliklerinden Ne Kadar Para Kazanabilirim?
Turkcell bayiliklerinden kazanılacak para miktarını net olarak söylemek mümkün değil. İş yerinin ne kadar satış yaptığı, mağazada çalışan personellerin satış performansları, verilen hizmetler gibi noktalar önem taşır. Turkcell her bayisi için bir ciro şartı belirler. Bu aylık ciro bedeli aşıldığı zaman, kar marjı da artar. Turkcell bayilerinden telefon satışı yaparak, telefon aksesuar satışı yaparak, fatura tahsilatı yaparak kazandığınız parayı artırabilirsiniz.

2019 Turkcell Bayilikleri Denetimleri
Turkcell bayilikleri denetimleri bulunuyor. Bu denetimler yalnızca bayilikler için değil aynı zamanda bireysel değerlendirmeleri de içeriyor. Denetimlerin sonucunda hangi bayilerin yüksek riskli olduğunun tespiti yapılır. Bu bayiler takibe alınır. Denetimler sırasında 1 sene içinde toplam satışı gerçekleştirilmiş olan cep telefonlar incelenir. Bu miktarlar firmanın riski açısından veri özelliği taşır. Turkcel bayisi olmayı kabul ettiğiniz zaman, ana firma ile yaptığınız sözleşmeye uyacağınızı taahhüt edersiniz. Söz konusu denetimler bu taahhütleri ne kadar yerine getirdiğinizi tespit etmek amacıyla yapılır. Kurallara uymadığınızın tespit edilmesi halinde, sizden puan kesilir ya da doğrudan bayilikten çıkarılabilirsiniz.

2019 Turkcell Bayiliği Açmak için Gerekli Olan Minimum Bütçe Ne Kadar?
Turkcell bayiliği açmak için minimum bütçe almak istediğiniz bayiliğin tipine göre değişiklik gösteriyor. Alt bayilikleri almak için çok da yüksek meblağlara sahip olmak gerekmiyor fakat ana bayilikler için 300 bin ile 500 bin dolar arasında bir paraya sahip olmak gerekiyor. Her parası olan kişi ne yazık ki Turkcell bayisi olmaya hak kazanamıyor. Bayi olmak için mutlaka Turkcell’in onay mekanizmasından geçmiş olmanız gerekiyor. Bu mekanizmanın kontrol ettiği önemli noktalar arasında:

Kaç personel çalışacağı,
Çalışacak olan personellerin niteliği,
İş yeri açılmak istenilen yerdeki kişi yoğunluğu,
İş yeri metre karesi,
Başvuru yapan kişinin geçmişte yaptığı faaliyetler,
Civarda bulunan diğer bayilikler,
Başvuru yapan kişinin ticari sektörde deneyimi gibi faktörler yer alıyor.
Belediye Memur Maaşları Ne Kadar Oldu?
Başarılı bir Turkcell Bayiliği Nasıl Açılır?
Başarılı Turkcell bayiliği açmak için başvuru yapan kişilerin bir takım kişisel özelliklere sahip olması gerekiyor:

Kişi teknolojik gelişmeleri takip etmeli,
Personelleri ile iletişimi kuvvetli olmalı,
Yönetici vasfı taşımalı,
Kendi patronu olabilmeli,
Müşteriler ile iletişimi kuvvetli olmalı,
Sorun çözme odaklı olmalı,
Pazarlama yetenekleri olmalı,
Sektörde daha önce tecrübesi olmalı,
İyi işyeri seçimi yapmalı,
Belli bir sermayesi olmalı,
Ticari sicili bozuk olmamalı diyebiliriz.
Hizmet anlayışı gelişmiş olan bayilikler, uygun ortamı da buldukları zaman yüksek satışlar gerçekleştirerek kısa sürede büyüyebilirler. Ana bayi olarak faaliyet göstermek ve başarılı olmak isteyen kişilerin alt bayilik dönemlerinde satışlarına ve ana firmanın denetimlerinde göstermiş oldukları performansa dikkat etmeleri gerekmektedir. Yüksek satış rakamları, müşteriler ile iyi ilişkiler ve kaliteli personeller bayiyi başarıya götürecektir. Bu nedenle ne kadar çok satış yapabiliyorsanız o kadar çok satış yapın, çalışkan personelleri istihdam edin ve büyümenin keyfini çıkarın!

Benzer İçerikler

Yorum Yaz

×

Merhaba!

Bayiliklerle ilgili bilgi almak için danışmanlarımızla iletişime geçebilir ya da bayiliklobisiofficial@gmail.com mail adresine mail atarak bilgi alabilirsiniz..

× WhatsApp Danışma Hattı