Türkiye de Ucuz Yaprak Döner Konseptleri

by Bayilik Lobisi

Son dönemlerde ucuz et dönerciler piyasada çoğalmaya başladı.Nasıl ucuz et döner veriyorlar kasaplardan çiğ et parasına işlenmiş pişmiş eti yiyoruz.Hatta kapılarında kuyruklar oluşuyor.

Biraz abartı olacak amakilosu 90, 100, 110 TL’ye et döner satan bu ucuz dönercilerde isterseniz danaya girer gibi dört kişi, bir kilo dönere girip tıka basa doyabilirsiniz.

BU KONSEPT NASIL ÇIKTI

Ucuz et modelinin öncüsü olan Ekrem Coşkun döner de sistem diğer bildiğimiz dönercilerden farklı olarak işliyor. Self servis yani masaya servis yok kasaya geliyorsunuz kaç gram kaç tane alacağınızı ve içecek tercihinizi söyleyip parasını ödüyorsunuz. Bu sistemde tektip ekmek arasına sadece soğan koyup içeceğinizide alıyor afiyetle yiyorsunuz.Yani porsiyon döner veya iskender beklemeyin.

Web sitelerinde “Hilesiz yüzde yüz yaprak döner” olarak iddia ettikleri dönerlerini franchise yöntemi ile satıyorlar. 250.000 TL’den isim hakkı ortalama 250.000TL de kurulum bedeli ile verdikleri bu modelde şu anda kadar 250’den fazla şube açıldı. Yakın zamanda açılacak olduğunu iddia ettikleri 50 şube de yolda…Bu hızla giderlerse bir yıl sonra 500 şubeye ulaşmış olurlar.
Anlaşılacağı gibi, garson, çalışan ve ürün kalemlerinden kısarak ekonomik bir model ortaya çıkmış. Fakat yine de franchise bedeli vererek bu işe girenlerin kar marjının çok düşük olduğu ortada.Peki kazanç nerden derseniz birtek seçenek kalıyor sürümden kazanç!

Bu ucuz et döner markalarından Ekrem Coşkun’Bu fiyat performansıyla tüketicinin ilgisini çekiyor. Tabiki tüketinin ilgisini çekmesindende kaynaklı yatırımcınında ilgisini çekmiştir.Bayilik bedeli 250,000tl kurulum bedeli ise işletmelerin büyüklüklerine göre 200,000tl ile 250.000tl arasında değişmektedir.

Diğer markalarada bir bakalım

Ekrem Coşkun ucuz etin öncüsü fakat daha önce ortaklık kurdukları ve ürünlerini burdan temin ettiği idda edilen torku dönerde bayilik vermeye başlamıştır.Birçok ilde ilçede ve kasabada görüşmeler yapmaktadırlar.

Herkes et yesin sloganıyla yola çıkan Sönmez grup Bolkes döner konseptiyle ilgi odağı olmuştur. Bolkes döner yatırımcısıyla beraber büyüme hedeflemiştir.Bundan dolayı isimhakkı bedelini bir süreliğine 100,000TL yapmıştır.Ortalama kurulum maliyetleri ise 250,000TL dir.
Sönmez grup bünyesinde alakart olarak faaliyet gösteren Maydonoz Döner de yatırımcıların ilgi odağı olmuştur.

Diğer bir firma ise her iki konsepte faaliyet gösteren Expres Yaprak Döner yatırımcılarına düşük maliyette kurulum imkanı sağlamaktadır. Fast food ve Alacart konseptlerinde isim hakkı bedeli 40,000TL ortalama kurulum bedeli ise 120,000TL ila 180,000Tl arasındadır.Karmarjı olarak diğer firmalardan bir tık önde yatırımcısına kazandırmayı ilke edinmiştir.Her iki konseptindede lezzete önem veren marka 2020 yılında 100 şubeye ulaşmayı hedeflemiştir.

PEKİ BU DURUMDAN ASIL OKUMAMIZ GEREKEN NE
Her ne kadar ekonomik kriz yok densede çoğunluğun olduğu kesim bu krizi birebir yaşıyor.Bu gün döner lokantasına gidip porsiyonu 45 Tl verip döner yiyebilmenin bile lüx olduğu ülkemizde bir ekmek arası dönere 7,9,12 TL vererek döner yemek tabiki revaçta olacaktır.Buda doğal bir istektir her kesim döner yesin.
Bu boşluğu hisseden markalar bu konsepti oluşturmuştur.Bu bir trenddir .Birçok markada bu trendde hizmet vermektedir .Burda önemli olan ucuz ama kaliteli ürün veren markaları bulmaktır.Buda tüketicinin damak tadından geçiyor.
Ucuz konseptleri köfteciler,çorbacılar kokoreçciler gibi birçok sektörde izleyecektir.

Benzer İçerikler

Yorum Yaz

×

Merhaba!

Bayiliklerle ilgili bilgi almak için danışmanlarımızla iletişime geçebilir ya da bayiliklobisiofficial@gmail.com mail adresine mail atarak bilgi alabilirsiniz..

× WhatsApp Danışma Hattı