Türkiye İnovasyon Haftası 5-6 Kasım Tarihlerinde Yapılacak

by Bayilik Lobisi

Adana, 5-6 Kasım tarihlerinde Türkiye İnovasyon Haftası’na ev sahipliği yapacak. Etkinlikte inovasyonla ilgili paneller düzenlenecek, önemli isimler ağırlanacak. Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM), daha önce İstanbul, İzmir, Ankara ve Gaziantep’te düzenlediği İnovasyon Haftası etkinliğini bu kez Adana’da gerçekleştiriyor. Sheraton Otel’de 5-6 Kasım tarihlerinde yapılacak Türkiye İnovasyon Haftası’nda bu kez partner ülke olarak, inovasyona yaptığı yatırımlarla dünya sıralamasında ilk sıralarda bulunan Finlandiya yer alacak. Organizasyonda Türkiye’den ve dünyadan dev şirketlerin CEO’ları ve inovasyonla ilgili üst düzey yöneticileri konferans, panel, work shop ve söyleşilerde ağırlanacak. Etkinliğe 10 bin kişinin katılması hedefleniyor.

ÖNEMLİ İSİMLER KONUŞACAK
Tanıtım toplantısında konuşan TİM Başkanı Mehmet Büyükekşi, etkinlikte geleceğin akıllı kentleri, dijital dünya, tasarım ve mimari, girişimcilik, sivil toplum kuruluşlarında inovasyon temalı paneller düzenleneceğini söyledi. STK’larda İnovasyon başlıklı panelde TİM, TOBB, TÜ- SİAD ve MÜSİAD’ın başkanlarını bir araya getireceklerini kaydeden Büyükekşi, “Zeynep Bodur, Fuat Tosyalı, Ali Sabancı, Güler Sabancı, Hamdi Akın, Mehmet Buldurgan, Şekip Karakaya ve Fuat Tosyalı gibi iş dünyasının önemli temsilcileri ve dünya çapında çok önemli konuşmacıları da ağırlayacağız” dedi.

ÜCRET YOK KAYIT ŞART
Teknoloji fütüristi Jordan Brandt ile Best seller olan Yaratıcılık ve İnovasyon kitabının yazarı Frans Johansson’ın da konuşma yapacağını kaydeden Büyükekşi, “İnovasyon Haftası’nda, sanayicilerimiz, girişimcilerimiz, akademisyenlerimiz ve öğrencilerimiz bir araya gelecek. Work shoplar, öğrenci- işadamı buluşmaları, inovclup buluşması, yatırımcıgirişimci buluşmaları gerçekleşecek. Her şey ücretsiz olacak. Sadece, katılımcıların www.turkiyeinovasyonhaftasi.com web sitesinden katılımcıların kayıt yaptırmasını istiyoruz” diye konuştu. Mehmet Büyükekşi, organizasyona Arçelik, TEB, Turkcell ve THY’nin stratejik ortak olarak katıldığını kaydetti.

ÖDÜLLÜ TASARIMLAR
TİM Başkan Vekili Tahsin Öztiryaki ise bugüne kadar İnovasyon Haftası etkinliklerine dünyadan ve Türkiye’den yaklaşık 350 konuşmacı getirdiklerini, yarışmalarda dereceye giren tasarımları sergileyerek, işadamlarıyla buluşturup yatırıma dönüşmesine aracılık ettiklerini söyledi. Akdeniz İhracatçılar Birliği (AKİB) Başkanı Bülent Aymen de bölge hinterlandının merkezi durumundaki Adana’nın, Anadolu’da sanayileşmenin ilk başladığı kent olması nedeniyle etkinliği Adana’ya taşıdıklarını ifade etti.

Benzer İçerikler

Yorum Yaz

×

Merhaba!

Bayiliklerle ilgili bilgi almak için danışmanlarımızla iletişime geçebilir ya da bayiliklobisiofficial@gmail.com mail adresine mail atarak bilgi alabilirsiniz..

× WhatsApp Danışma Hattı