Türkiye’de Girişimcilik Beklentisi Geçen Yılın Gerisinde

by Bayilik Lobisi

Entrepreneurs Organization’ın bu yılki son ‘Global Entrepreneur Indicator’ raporu yayınlandı. 48 ülkede 11 binden fazla üyesi bulunan derneğin üyeleriyle yaptığı anket sonuçlarına dayandırılan araştırmada, gelecek 6 ayda yeni bir iş kurmaya olumlu bakan girişimcilerin oranı yüzde 22 olarak belirlendi. Bu oran, geçen yılki yüzde 56’lık seviyenin altında kaldı.

Girişimcilerin gelecek 6 ayda ciro artışına ve ekonominin gelişimine yönelik beklentileri de geçtiğimiz dönemin geresinde kalıyor. Şirketlerin yüzde 40’ı eleman almayı, yüzde 45’i ise net kârının artmasını hedefliyor.

EO Türkiye başkanı Gamze Cizreli, “Ekonomideki belirsizliğe rağmen istihdama ve karlılığa yönelik beklentiler bize şirketlerde bir kriz beklentisi olmadığını gösteriyor. Seçim döneminin ardından, siyasi ve ekonomik dengelerin oturmasıyla girişimcilik alanında da olumlu gelişmeler olmasını ve yeni yatırımların önünün açılmasını bekliyoruz” dedi.
GAMZE-CİZRELİ

(Business Life)

Benzer İçerikler

Yorum Yaz

×

Merhaba!

Bayiliklerle ilgili bilgi almak için danışmanlarımızla iletişime geçebilir ya da bayiliklobisiofficial@gmail.com mail adresine mail atarak bilgi alabilirsiniz..

× WhatsApp Danışma Hattı