Türkiye’nin En Yenilikçi Kobi ve Girişim Bankası Teb Oldu

by Bayilik Lobisi

IFC tarafından KOBİ Bankacılığı’nda dünyaya örnek gösterilen ve Türkiye’nin en kapsamlı Girişim Bankacılığı’nı sunan TEB’in bu alanlardaki inovatif çalışmaları bir kez daha ödüllendirildi.
Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) tarafından bu yıl ‘Sınırsız potansiyel, sınırsız inovasyon’ temasıyla düzenlenen Türkiye İnovasyon Haftası kapsamında İnovasyon Ödülleri sahiplerini buldu. Türk Ekonomi Bankası (TEB), KOBİ ve Girişim Bankacılığı alanlarındaki ‘Danışman Banka’ anlayışıyla hayata geçirdiği çalışmalarla en yenilikçi banka seçildi.

Ekonomi Bakanı Mustafa Elitaş ve TİM Başkanı Mehmet Büyükekşi’den ödülünü alan TEB Genel Müdürü Ümit Leblebici, KOBİ ve Girişim Bankacılığı’ndaki sektörde fark yaratan çalışmalarıyla bu ödülü almaktan mutluluk duyduklarını söyledi. Leblebici, sözlerine şöyle devam etti: “TEB olarak, inovasyona ve katma değere dayalı ekonomiyi ülkenin geleceği olarak görüyoruz. Türkiye ekonomisi sağlam temellere dayanıyor fakat bu yeterli değil. Ekonomimizi bir sonraki seviyeye taşımamız, inovasyona ve katma değere dayalı yeni bir model geliştirmemiz gerekiyor. Bunun için ekonominin lokomotifi KOBİ’lerimize tam 10 yıldır ‘Danışman Banka’ anlayışıyla yenilikçi ürün ve hizmetler sunuyoruz. Bu kapsamda, TEB KOBİ Akademisi, TEB KOBİ Danışmanları, TEB KOBİ TV gibi sektörde fark yaratan çok sayıda projeyi hayata geçirdik.

Tüm bu yenilikçi çalışmalarımızla Dünya Bankası kuruluşu IFC tarafından KOBİ Bankacılığı’nda dünyanın en iyi 3 bankasından biri gösterildik.” Yenilikçi fikirleri ekonomiye kazandırıyoruz TEB olarak, IFC tarafından KOBİ Bankacılığı’nda tüm dünyaya örnek gösterilen ‘Danışman Banka’ anlayışını taşıyarak 3 yıl önce Türkiye’nin en kapsamlı Girişim Bankacılığı’nı başlattıklarını söyleyen Leblebici, “Ülkemizde yenilikçi iş fikirlerini ekonomiye kazandırmamız gerekiyor. Bunun için de inovatif fikirlerin önünü açmamız, girişimciliği teşvik etmemiz ve girişimcilik ekosistemini güçlendirmemiz şart. Girişim Bankacılığı ile sadece girişimcilere özel finansman desteği sağlamakla kalmıyor, onlara eğitimden danışmanlığa, networking olanaklarından yatırımcılarla buluşmalarına kadar her aşamada destek veriyoruz. Girişimcilere özel olarak İstanbul’da açtığımız TEB Girişim Evi ve TİM işbirliğiyle Anadolu’nun farklı illerinde açtığımız TİM-TEB Girişim Evleri ile inovatif iş fikrine sahip girişimcilerimize tam destek veriyoruz” dedi.

Benzer İçerikler

Yorum Yaz

×

Merhaba!

Bayiliklerle ilgili bilgi almak için danışmanlarımızla iletişime geçebilir ya da bayiliklobisiofficial@gmail.com mail adresine mail atarak bilgi alabilirsiniz..

× WhatsApp Danışma Hattı