Uber, 2.1 Milyar Dolarlık Yeni Yatırım Alıyor

by Bayilik Lobisi

San Francisco, California-ABD merkezli alternatif taksi servisi Uber, 2.1 milyar dolarlık yeni bir yatırımla toplamda 62.5 milyar dolarlık değerlemeye ulaşacak. Bloomberg’den yayınlanan habere göre, Uber’in bu yeni yatırım turuna T. Rowe Price ve Tiger Global katılmış. Uber ise, henüz konuyla ilgili bir yorum veya bilgi paylaşımında bulunmadı.

Uber, bugüne kadar 13 defa yatırım ve toplamda 8,21 milyar dolar yatırım almıştı. Girişim, rakipleriyle etkin bir şekilde yarışabilme ve küresel pazarda belirlediği strateji kapsamında büyümek için 2,1 milyar dolarlık değerinde ki bu yeni nakitini agresif küresel büyümesinin yanı sıra sürücüsüz otomobiller, gıda ve paket dağıtım gibi yenilikçi iş modellerine aktarması bekleniyor. Geçtiğimiz Eylül ayında 1,2 milyar değerinde bir yatırım daha alan uygulama bu yeni yatırım turu ile beraber; Paraguay, Lüksemburg gibi ülkelerin ekonomisinin önüne geçerek, 194 ülkenin arasında 74. sıraya yerleşebilecek bir büyüklüğe ulaştı.

Rakipleri Uber’i Büyümeye Zorluyor
Lyft
, Uber’in Amerika’daki en büyük rakibi ve bugüne kadar toplam 1,01 milyar dolarlık yatırım aldı. Burada en dikkat çekici husus, Uber’in Çin’deki en büyük rakibi olan yerel oyuncu Didi Kuaidi aynı zamanda Lyft’e de yatırım yapmış durumda. Didi Kuaidi geçtiğimiz aylarda aldığı yatırımla değerini 3 milyar dolara çıkarmıştı. Hindistan’da Ola Cabs ve Singapur’da faaliyet gösteren GrabTaxi partner olduklarını açıkladılar ve Uber’in önemli rakipleri arasında yerlerini aldılar. Son olarak Uber’in yatırımcılarına 2015 yılında 10 milyar dolar brüt gelir elde ettiğini söylemiş olması da “Taksi Çağırma” uygulamalarını bu denli popüler yapıyor olabilir.

Benzer İçerikler

Yorum Yaz

×

Merhaba!

Bayiliklerle ilgili bilgi almak için danışmanlarımızla iletişime geçebilir ya da bayiliklobisiofficial@gmail.com mail adresine mail atarak bilgi alabilirsiniz..

× WhatsApp Danışma Hattı