Uluslararası Cafe Zincirlerinin Gücü

by Bayilik Lobisi

Avrupa markalı kahve dükkanı pazarının şimdiye kadar yapılmış en kapsamlı analizi, Avrupa markalı kahve dükkanı segmentinin, bölgedeki zorlu ekonomik iklime rağmen büyümede kaldığını ortaya koyuyor. Segment, son 12 ay içinde 1.235 mağaza ekleyerek 37.598 mağazaya ulaştı.

Avrupa’nın en büyük 30 kahve dükkanı pazarından * 26’sı son 12 ay içinde genişliyor ve 13’ü% 5 daha fazla büyümeye devam ediyor. Romanya, Avrupa’nın en hızlı büyüyen kahve dükkanı pazarı olmayı sürdürüyor ve satışlarda% 28,3 artış kaydetti
İngiltere’nin en büyük markalı kahve dükkanı pazarındaki outlet büyümesi, sürekli Brexit belirsizliği ve azalmış tüketici güveni nedeniyle% 0,9’a önemli ölçüde yavaşlıyor
Türkiye markalı kahve dükkanlarında en büyük kaybı% -2,9 ile yaşadı. Macaristan, Belçika ve İsveç pazarları sırasıyla% 1,9,% 1,8 ve% 1,3 küçüldü
Dünya Kahve Portalı, Avrupa markalı kahve dükkanı pazarının 2025 yılına kadar 45.400 satış noktasına ulaşacağını tahmin ediyor ve beş yıllık% 3.9 CAGR büyümesini temsil ediyor

Doğu Avrupa kafe kültürünü kucaklıyor ancak en büyük pazarlardaki büyüme yavaşlıyor
Doğu Avrupa ülkeleri markalı kahvehane kültürünü benimsemeye devam ediyor ve bölgede anket yapılan endüstri liderlerinin% 84’ü son 12 ay içinde satışlarda pozitif bir artış olduğunu bildirdi. Romanya, Avrupa’nın en hızlı büyüyen kahve dükkanı pazarı olmayı sürdürüyor ve 2018’de satış artışını% 28,3 kaydederek Dünya Kahve Portalı tarafından kaydedilen% 25,1’in üzerine çıkardı . Kazakistan% 26.5 büyüme gösterdi, Ukrayna ise satışlarda% 16 artış gördü.

Avrupa’nın en büyük ve en gelişmiş markalı kahve dükkanı pazarı olan İngiltere’de, çıkış büyümesi, sürekli Brexit belirsizliği nedeniyle 2018’de% 8,7’den 2019’da% 0,9’a önemli ölçüde yavaşladı., azaltılmış tüketici güveni ve oldukça zorlu bir perakende ortamı. Alman markalı kahve dükkanı pazarı% 2.5 mağaza büyümesi kaydederken, Fransız büyümesi% 3.2’den fazlaya geriledi.

Uluslararası kahve zincirleri Avrupa pazar payını artırıyor
Büyük uluslararası kahve zincirleri Avrupa varlığını büyütmeye devam ediyor, kıtanın en büyük kahve zincirlerinden 20’si şu anda toplam markalı kahve dükkanı pazarının% 45’ini oluşturuyor. Costa Coffee , Starbucks , McCafé , Paul, Illy Caffè ve Segafredo Zanetti artık 15 veya daha fazla Avrupa pazarında mevcut. Starbucks, McCafé ve Costa Coffee, son 12 ay içinde yeni net yeni satış noktalarının yaklaşık üçte birinden sorumluydu ve toplu olarak Avrupa markalı kahve dükkanı segmentinin% 23’ünü oluşturuyordu.

Mülk maliyetleri marjlara dönüşür, ancak premium ve etik ürünler satışları artırabilir
Araştırılan Avrupalı ​​liderler arasında önemli konumların güvenliği önemli ölçüde arttı,% 48’i kahve dükkanı başarısı için kritik öneme sahip olduğunu düşünüyor – 2018’de% 7’lik bir artış. kahve dükkanlarının karşılaştığı zorluklar. Avrupa kahve dükkanı segmentinde premiumlaştırmanın devam eden rolünü doğrulayan endüstri liderleri, özel kahveyi şu anda sektörü etkileyen birincil tüketici trendi olarak tanımladılar. Bu arada, soğuk demleme en hızlı büyüyen içecek olmaya devam ediyor, ancak yine de toplam satışların nispeten küçük bir kısmını temsil ediyor.

Çeşitli kültürel tercihler Avrupa kafe önerilerini şekillendiriyor
Dünya Kahve Portalı ilk kez kahve tüketim modellerini analiz etmek için dört büyük ulusal pazarda (Fransa, Almanya, İrlanda ve Hollanda) tüketicileri araştırdı. Fransız tüketiciler, kahve satın almak için premium otomat veya self servis makine kullanmışlardır . İrlandalı tüketiciler büyük olasılıkla sadakat puanı entegrasyonunun işlevselliği için bir kahve dükkanı uygulaması indirmişlerdir.

Araştırma ayrıca Starbucks’ın popülaritesinde belirgin bir fark buldu; Hollanda’da en popüler kahve operatörü olarak kabul edilirken, Almanya’da tüketiciler çok daha bölünmüş durumda.

Avrupa pazarının önümüzdeki beş yıl içinde 45.000 satış noktasını geçmesi bekleniyor
Dünya Kahve Portalı, Avrupa markalı kahve dükkanı pazarının 2025 yılına kadar 45.400 satış noktasına ulaşacağını tahmin ediyor ve beş yıllık% 3.9 CAGR büyümesini temsil ediyor. Kahve odaklı markalı zincir alt segmentinin önümüzdeki beş yıl içinde% 4.6 CAGR’de 27.900 satış noktasını geçmesi beklenirken, gıda odaklı markalı zincir alt segmentinin% 2.8 CAGR’de 17.400 satış noktasını aşması bekleniyor. Büyüme, Doğu Avrupa pazarlarının genişlemesiyle devam edecek, çünkü markalı konseptler çekişme kazanırken, Avrupa’nın geri kalanı için özel kahve prim alma fırsatını temsil ediyor.

“Zorlu bir ekonomik iklim ve derin tüketici belirsizliğine rağmen, markalı kafeler çoğu Avrupa pazarında büyümeye devam ediyor. Zincir konseptleri, daha önce geleneksel olarak düşünülmüş tüketiciler için giderek daha popüler bir seçenektir. Yaşam tarzı ve tutarlılık faktörleri de bu eğilimi desteklemektedir. ”

Benzer İçerikler

Yorum Yaz

×

Merhaba!

Bayiliklerle ilgili bilgi almak için danışmanlarımızla iletişime geçebilir ya da bayiliklobisiofficial@gmail.com mail adresine mail atarak bilgi alabilirsiniz..

× WhatsApp Danışma Hattı