Usta Pideci Bayilik Veriyor

by Bayilik Lobisi

Usta Pideci
2019 yılında, Türkiye’nin lider hızlı servis restoran zinciri lideri TAB Gıda tarafından kurulan Usta Pideci, TAB Gıda’nın çeyrek asırlık tecrübesi ile Türkiye’nin En Büyük Döner Restoran Zinciri Usta Dönerci’ den sonra kendi yarattığı ikinci markasıdır.

Usta Pideci
Özenle seçilen malzemeler, güvenilir kaynaktan gelen şarküteri ve dana eti ile klasik yöntemlere sadık kalarak hazırlanmış nefis pide çeşitleri sunan Usta Pideci, “50 cm’lik Dev Pideler!” sloganı ile pide severleri Türkiye’nin lezzetlerini tatmaya davet ediyor. Usta Pideci, doyurucu menüsüyle hem gözlere hem de ceplere hitap ediyor.

Türkiye’de 1994 yılından beri gıda sektöründe faaliyet gösteren TAB Gıda’nın hızlı servis sektöründeki faaliyetleri, 1995 yılında Burger King’in master franchisee haklarını alarak Türkiye’ye getirmesiyle başlamıştır. Burger King, bugün Türkiye genelindeki 650’den fazla restoranı ile lezzet düşkünlerine hizmet vermektedir.

Hızlı servis sektöründe kalite ve sağlık ilkelerinden asla taviz vermeyen TAB Gıda, hayatın en lezzetli dilimini sunan Sbarro’yu Türk halkı ile 2007 yılında buluşturmuştur. Sbarro lezzetleri, kısa sürede Türk halkının da beğenisini kazanmış ve 2019 itibariyle Türkiye genelinde 30’a yakın ilde 80’e yakın restoranı ile birçok noktaya ulaşmaktadır.

Yine 2007 yılında TAB Gıda bünyesinde faaliyete geçen diğer bir marka, eşsiz lezzet formülleriyle geleneksel lezzetlerini otantik tatlarla birleştiren, 12 saat önceden özel baharatlarla marine edilen, çıtır çıtır ve sıcacık servis edilen tavuklarını Türk halkıyla buluşturan Popeyes’tır. 2007 yılından bu yana TAB Gıda güvencesi ile Türkiye’de hizmet veren Popeyes, Türkiye’nin 40’tan fazla şehrinde 200’ü aşkın restoran sayısına ulaşarak liderliğini kanıtlamıştır.

Dünyada eşi benzeri bulunmayan ürünleriyle benzerlerinden ayrışmayı başaran Arby’s de 2010 yılından bu yana TAB Gıda güvencesiyle Türkiye’de hizmet vermektedir. Farkı lezzetinde gizli olan özgün menüleri ile geleneksel Fast Food algısını değiştiren Arby’s, Türkiye genelinde 70’den fazla restorana ulaşmıştır.

TAB Gıda, 2013 yılında sektördeki 20 yıllık deneyimini aktardığı Usta Dönerci® markasını yaratmıştır. 130’dan fazla restoranıyla hizmet vermekte olan Usta Dönerci®, konusunda uzman çalışanları ile birlikte en doğru ve uygun ürünü, en uygun fiyat ve en üstün hizmet kalitesi ile bütünleştirerek müşterilerine sunmayı hedeflemektedir.

TAB Gıda’nın çeyrek asırlık tecrübesi ile Türkiye’nin En Büyük Döner Zinciri Usta Dönerci’ den sonra 2019’da kendi yarattığı ikinci markası Usta Pideci’dir. Özenle seçilen malzemeler, güvenilir kaynaktan gelen şarküteri ve dana eti ile klasik yöntemlere sadık kalarak hazırlanmış nefis pide çeşitleri sunan Usta Pideci, “50 cm’lik Dev Pideler!” sloganı ile pide severleri Türkiye’nin lezzetlerini tatmaya davet etmektedir.

Dikey Entegrasyon
TAB Gıda, hızlı servis restoran zinciri kategorisinde dünyada eşi benzeri olmayan bir gıda ekosistemi kurmuştur. TAB Gıda’nın sistemi, gıda işletmeciliği konusundaki tüm sorunları kendi bünyesinde çözen bir sistemdir.

TAB Gıda markalarında kullanılan tüm et ürünleri Amasya’nın Suluova bölgesinde yer alan ve Grup şirketi olan Ekur Et Entegre tesislerinde üretilmektedir. Tesis, 50 dönüm arazi üzerine kurulmuş olan 40 bin metre kare kapalı alanda, ortalama 5000 adet etçi ırk kapasitesiyle yerli besicilik yapmaktadır. Yerel ve uluslararası standartlara uygun et üremi yapan, kesimden paketlemeye tamamıyla entegre bir üretim sistemi özelliğindeki Ekur Et Entegre, yılda 100 bin büyükbaş hayvan kesimi ve yıllık 33.600 ton karkas et işleme kapasitesine sahip Türkiye’nin en gelişmiş, son teknoloji tesisidir.

TAB Gıda markalarının patates ihtiyacını karşılayan, diğer bir grup şirketi olan, Afyon’da bulunan, Türkiye’nin en büyük patates işleme fabrikası Atakey, yıllık 90.000 ton kızartılmaya hazır patates üretimi ile dünyanın en büyük üreticilerinden biridir. 22.000 ton mamul madde ve 70.000 ton hammadde deposuna sahip olan Atakey hâlihazırda yıllık 48.000 ton Türkiye, 30.000 ton ise Çin’ deki 5 farklı bölgeye olmak üzere yıllık 78.000 ton dondurulmuş parmak patates üretimi gerçekleştirmektedir.

TAB Gıda, pizza hamurundan hamburger ekmeğine kadar birçok unlu mamul ihtiyacını ekosistem şirketi Ekmek Unlu Gıda’dan karşılamaktadır. Ekmek Unlu Gıda, yılda 480 milyon sandviç ekmeği ve 36 milyon adet tost ekmeği ile Türkiye’nin en çok unlu gıda üretimi yapan fabrikalarından biridir.

TAB Gıda, salata ihtiyaçlarını ise yine ekosistem şirketlerinden biri olan, fabrikası Antalya’da bulunan Fasdat Sebze Doğrama Tesisi’nden karşılamaktadır. Türkiye’nin en büyük lojistik operatörlerinden biri olan Fasdat Gıda her yıl 30 milyon kilometre yol, 7 adet deposundan ülkemizin 80 şehrine teslimat yapmaktadır.

Mutfak ekipmanlarının kurulumu Mes Mutfak tarafından sağlanmakta ve düzenli olarak bakımları yapılmaktadır. Satın alma ve tedarik zinciri Fasdat isimli bir diğer grup şirketi tarafından sağlanmaktadır. Pazarlama hizmetleri Reklam Üssü tarafından verilmektedir.

Eğitim
TAB Gıda, müşterilerine daima en kaliteli ve hızlı hizmeti sunabilmek adına çalışanlarına oldukça donanımlı bir eğitim vermeye başlamış ve bu amaçla TAB Akademi’yi kurmuştur. Bu akademi sayesinde tüm çalışanlarına sektör hakkında oldukça donanımlı bir eğitim sunmakta olan TAB Gıda, çalışanlarının ilk günden itibaren gıda güvenliği, müşteri ilişkileri, gıda teknolojileri, elektro-mekanik ve pazarlama gibi alanlarda dersler almasını sağlayarak, genç ve profesyonel yönetici adayları yetiştirmektedir. TAB Gıda, kendi içinde tamamıyla bir akademi prosedürü izleyen TAB Akademi sayesinde A’dan Z’ye konusunda uzman çalışanlar yetiştirmeye devam etmektedir.

Kalite
Gıda güvenliği ve kalite standartlarına büyük önem veren TAB Gıda, bünyesinde bulundurduğu her markanın ürünlerinin sağlık ve hijyen koşullarına uygun olmasını ilke edinmiştir. TAB Gıda restoranlarında tüketiciye sunulan tüm et ürünlerinde dana eti ve tavuk eti kullanılmaktadır. Bununla birlikte, ürünlerde Türk Gıda Kodeksi Yönetmeliği’ne uygun olmayan herhangi bir kullanım yoktur. Tüm ürünler sevk, pişirme ve servis standartları ile sağlık ve hijyen açısından uluslararası kalite standartlarına yüzde 100 uygun olarak hazırlanmaktadır.

Restoranlara giren tüm etler, BRC sertifikalı tedarikçilerden kapalı bir şekilde alınarak lojistik firmasının -18ºC sıcaklığındaki araçları ile sevk edilmektedir. Sevkiyat araçları restoranlara ulaştığında, yöneticiler tarafından araç ve etlerin sıcaklıkları kontrol edilerek, kayıt altına alınmaktadır. Teslimat sırasında son kullanma tarihleri ve ambalajlama prosedürleri kontrol edilen etler, soğuk zincir kırılmadan restoran depolarına taşınmaktadır. -18ºC ve (1-4)ºC olan depo sıcaklıkları üzerlerinde sıcaklık göstergeleri olmalarına rağmen manüel olarak her gün en az 3 defa ve her sevkiyat öncesinde termometre ile kontrol edilmektedir. Bunun yanı sıra tüm Türkiye’deki sevkiyatların takibi ve sevkiyat sırasındaki araçların sıcaklıkları ise izlenmektedir.

TAB Gıda tarafından tüm gıda ürünleri için özel sıcaklık ve tutma süresi standartları belirlenmiştir. Bu standartlar ürünlerin en iyi kalitede olmasını sağlamak üzere tasarlanmıştır. Ayrıca restoranlarda kullanılan tüm pişmiş etlerin iç sıcaklıkları maksimum 3 saatte bir defa olmak üzere günde 5-6 kez kontrol edilmektedir. Bu kayıtlar en az 3 yıl restoran arşivinde de saklanmaktadır.

Pişirme prosedürleri çiğ ette bulunması muhtemel olan tüm patojen (hastalık yapıcı) mikroorganizmaları öldürmek üzere dizayn edilmiştir. Tüm etler iç ısıları minimum 68ºC olarak pişirilmektedir.

Bununla birlikte restoranlarda servis edilen ve yağ içeren sosların yağ oranları yüzde 50 oranında azaltılmıştır. Ekmeklerde lezzet arttırıcı maddeler bulunmazken, şeker ve tuz ise minimum seviyelerde bulunmaktadır. Restoranlarımızda sunulan patatesler ise hiçbir katkı maddesi kullanılmadan üretilirken; dondurma, milkshake gibi sütlü ürünler ise gerçek sütten imal edilmektedir.

Restoran zincirlerimizde tüm çalışanlar ‘gıda güvenliği’ ve ‘hijyen’ konusunda sertifikalı eğitime tabi tutulmaktadır. Tüm çalışanlar el yıkama prosedürlerine mutlak surette uymakta; personel ellerini her 15 dakikada bir minimum 38ºC su ile yıkanmaktadır.

Tüm tedarikçilerde BRC sertifikası ve uygulaması olmasına rağmen ürün kalitesi ve gıda güvenliğinin sağlanması adına risk kategorisine göre TAB Gıda Kalite Güvence Departmanı tarafından düzenli olarak denetlenmektedir. Bu denetimlerden minimum 70 puan alamayan üreticilerden ürün alımı durdurulmakta ve kendilerine eksikliklerin giderilmesi için süre verilmektedir. Eksikliklerin giderilmesinden sonra tekrar çalışılmaya devam edilmektedir. Bu sayede ürün kalitesi ve gıda güvenliği sürekli takip edilmekte ve TAB Gıda müşterilerine hijyenik, sağlıklı ve güvenli ürünler sunularak müşteri memnuniyeti arttırılmaktadır.

İş Ortakları
Restoranlarında kullandığı hammaddenin tamamını yurt içindeki büyük tedarikçilerden karşılayan TAB Gıda, Unilever, Coca-Cola, Fritolay, Amasya Et Ürünleri, Beypiliç, Exotic, Özgörkey, Atakey, Assan ve BTA gibi Türkiye’nin ve Dünya’nın en güvenilir markalarıyla birlikte çalışmaktadır.

Usta Pideci
TAB Gıda Sanayi ve Ticaret A.Ş.

ADRES
Dikilitaş Mahallesi Emirhan Caddesi No:109 Beşiktaş / İstanbul

TEL
444 72 27
E-POSTA
tabgida@hs02.kep.tr

https://www.tabgida.com.tr/

Benzer İçerikler

Yorum Yaz

×

Merhaba!

Bayiliklerle ilgili bilgi almak için danışmanlarımızla iletişime geçebilir ya da bayiliklobisiofficial@gmail.com mail adresine mail atarak bilgi alabilirsiniz..

× WhatsApp Danışma Hattı