Yatarak Haftalık 1.200 Dolar Kazanmak

by Bayilik Lobisi

İşte size ilginç bir iş önerisi, tabii şanslı iseniz. Nasa, yataktan çıkmadan, sadece yatarak haftada bin 200 dolar (yaklaşık 3 bin 500 TL) kazanacak gönüllüler arıyor. Yanlış duymadınız, bu gönüllüler sadece yatarak bu parayı alabilecekler.

Bu iş için Amerika’da NASA’ya başvuru yapmak gerekiyor. Amerikan Uzay Araştırma Birimi NASA’nın üzerinde çalıştığı bir projesi için yapılacak deney kapsamında üç ay süreyle yataktan çıkmayacak gönüllüler aranıyor. NASA’nın “Yatakta Dinlenme Çalışmaları” adındaki yeni projesi için bu işe talip olanların sadece NASA’nın belirlemiş olduğu bu süre zarfında fiziksel hareket etmeleri gerekiyor. Gönüllüler, yatakta kitap okuyabilecek, internetten görüşme yapabilecek, oyun oynayabilecek ve akıllı telefonları ve bilgisayarlarını kullanabilecekler.Gönüllüler yatarken yapılabilecek bir çok şeyi yaparak, bunun karşılığında haftalık 1200 dolar kazanacaklar. Gönüllüler üzerinde yapılacak deneyler, uzun uzay yolculuğuna çıkan astronotların sağlık ve güvenliğini sağlamak için seçenekler araştırılıyor. Yer çekimsiz ortamda yolculuğu, baş aşağı uzanma ile taklit etmeye çalışılacak. Üstelik yer çekimi olmadığı için kaslara yük de binmiyor. Böylece astronotların uçuş esnasında vücutta meydana gelen değişimler rahatlıkla gözlenebiliyor.

Deneyde NASA’nın tamamlamak istediği üç ana görev bulunuyor:
-Bireyin uzayda değişen psikolojisinin belirli görevleri nasıl etkilediğini görmek.
-Belirli bir görevi gerçekleştirme yeteneğine psikolojik durumun ne denli etki ettiğini görmek.
-Bu psikolojik durumların sebep olabileceği sağlık sorunlarına karşı ne tür önlemler alınabileceğini belirlemek.

Araştırmada iki farklı çalışma grubu yer alacak: egzersiz yapanlar ve yapmayanlar. Egzersiz yapan grup, yatar halde çalışabilmelerini sağlayan özel ekipmanlar ile birlikte egzersiz yapacaklar. Yapmayan grup ise sadece yatacak. NASA’nın projesinde egzersiz yapmayan grup için tüm proje 97 günde tamamlanacak. Egzersiz yapan grup 105 gün yatmaya devam edecek. Egzersiz yapmayan grup için ilk 13, yapan grup için de ilk 21 gün içerisinde, NASA’nın birimi içerisinde yataktan kalkıp gezinilecek. Ancak bu süreç bittikten sonra, 70 gün boyunca ayakta durulmasını gerektiren birkaç test haricinde deneklerin yatağından kalkması yasak olacak. Denekler üzerinde süreç boyunca çeşitli deneyler uygulanacak. Kemik, kas ve kalp testleri ile dolaşım ve sinir sistemine yönelik testler yapılacak ve beslenme durumu ile vücudun enfeksiyonlara karşı savaşma kapasitesi de sürekli ölçülecek. Açıklamalarda tuvalet ihtiyacının nasıl giderileceği belirtilmiyor. 70 gün süresinde yattığınız yerden hiç kalkmadan bilim insanlarının üzerinizde deneyler yapması karşılığında 18.000 dolar ücret ödenecek. Bu para için bu sıkıntıya değip değmeyeceğine siz karar vereceksiniz.

İki ayı yatarak internette sörf yapmak, telefonla oynamak, sevdiklerinizle Skype’tan görüşmek, yattığınız süre boyunca insanlığa yararlı olmak ve uzay çalışmaları için büyük bir fedakarlık yapmak ve karşılığında da çok iyi para almak için başvurmaya değecektir. Başvuru yapacakların NASA’nıın resmi sitesine kayıt olmaları gerekmekte. Başvuru linki için tıklayınız.

Benzer İçerikler

Yorum Yaz

×

Merhaba!

Bayiliklerle ilgili bilgi almak için danışmanlarımızla iletişime geçebilir ya da bayiliklobisiofficial@gmail.com mail adresine mail atarak bilgi alabilirsiniz..

× WhatsApp Danışma Hattı