Yemeksepeti Kurucuları buldumbuldum.com’a Yatırım Yaptı

by Bayilik Lobisi

Güçlü Gökozan, yurt odasında kurduğu BuldumBuldum.com’u 29 yaşında aldığı yeni yatırımla 60 milyon TL değere ulaştırdı. 2008 yılında internetten farklı hediyelik ürünler satmak amacıyla kurulan Buldumbuldum.com yeni yatırım turuyla 60 milyon TL değerlemeye ulaştığını açıkladı.

Bugün Buldumbuldum.com kurucusu Güçlü Gökozan’dan alınan bilgiye göre yeni yatırım Yemeksepeti.com kurucu ortakları Nevzat Aydın ve Melih Ödemiş ile Birol Yücel ve Bedii Can Yücaoğlu tarafından yapılmış. Yatırım tutarı hakkında bir açıklama yapılmadı. Ancak, girişimin 60 milyon TL’den değerlendirildiği bilgisi paylaşıldı.

2013 ve 2014 yıllarında Aslanoba Capital’den iki defa yatırım alan BuldumBuldum.com her sene 2-3 kat büyümesini sürdürerek sayılı e-ticaret girişimlerinden biri olmayı başardı. Son yıllarda hizmet alanlarını çeşitlendirerek büyüme hızını kesmek istemeyen şirket, son olarak Türkiye’nin en hızlı büyüyen 100 şirketi arasına girmişti.

Bu yatırımla beraber pazar yeri ve kişiselleştirilebilir özel tasarımlar alanında daha fazla büyümek isteyen Buldumbuldum.com, son 2 yıl içinde 2 milyon TL yatırımla 40’tan fazla baskı makinesi ve 1000 metrekarelik üretim alanına ulaşmış. Şu anda 3000 metrekarelik bir operasyon merkeziyle müşterilerine hizmet veren Buldumbuldum.com bu yatırımla genişlemesini sürdürmeyi hedefliyor.

Pazar yeri tarafında 6 bin mağaza ile 600 binin üzerinde ürüne ulaşan BuldumBuldum.com’un 2015 sonu hedefi 1 milyon ürün, 2018 yılına kadar ise 100 bin mağaza ve 1 milyar ürüne ulaşmak. Buldumbuldum.com’un aylık trafiği 3-5 milyon arasında, 1 milyonun üzerinde üyeye sahip ve günlük binlerce sipariş alıyor.

2008 yılında Güçlü Gökozan tarafından bir yurt odasında kurulan Buldumbuldum.com’un önümüzdeki dönemde Ortadoğu, Kuzey Afrika ve Doğu Avrupa pazarlarına açılmayı hedeflediği de gelen bilgiler arasında.

Benzer İçerikler

Yorum Yaz

×

Merhaba!

Bayiliklerle ilgili bilgi almak için danışmanlarımızla iletişime geçebilir ya da bayiliklobisiofficial@gmail.com mail adresine mail atarak bilgi alabilirsiniz..

× WhatsApp Danışma Hattı