Zorlu Elektrik Bayilik Veriyor

by Bayilik Lobisi

Zorlu Elektrik Enerjisi İthalat İhracat ve Toptan Ticaret A.Ş. (Zorlu Elektrik) elektrik satışı ve bayiliği konusunda bayilik veriyor.

Zorlu Elektrik, elektrik enerjisinin yurt içinden ve serbest bölgelerden satın alınarak, yurt içinde toptan veya doğrudan satışı ya da yurt dışı ülkelere ihraç edilmesi amacıyla 2000 yılında kurulmuş bir Zorlu Enerji Grubu şirketidir. Şirket, Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK) tarafından verilen “Tedarik Lisansı” ile enerji sektöründe başarıyla faaliyet göstermektedir.

Zorlu Enerji Grubu’nun 892,4 MW kurulu gücünü arkasına alarak müşterilerine ve iş ortaklarına sürekli ve güvenli hizmet sağlayan Zorlu Elektrik, satışını gerçekleştirdiği elektrik enerjisinin önemli bir kısmını (yurtiçinde yüzde 61) yenilenebilir kaynaklardan sağlamaktadır. Zorlu Enerji Grubu bünyesinde yurt içinde 7 hidroelektrik, 3 jeotermal, 3 doğal gaz ve 1 rüzgar santrali bulunmakta; çevreye ve yeşile saygılı elektrik enerjisi üretimi yapılmaktadır.

Zorlu Elektrik’in temel faaliyetleri:
-Serbest Tüketici kapsamındaki kişi ve kurumlara perakende elektrik satışı,
-Tezgahüstü “OTC” piyasalarda toptan elektrik ticareti,
-Elektrik ihracat ya da ithalatı,
-Dengeden sorumlu grup yönetimidir.

Zorlu Elektrik, söz konusu temel faaliyetleri kapsamında, talep ve fiyat tahminleri, üretim planlaması, fiyatlandırma, satış, risk ve portföy yönetimi ile uzlaştırma ve faturalandırma işlemlerini gerçekleştirmektedir. Şirket, tüketicilere ikili anlaşmalarla saatlik, dönemlik ve piyasa fiyatlarına uyarlanmış alternatif fiyatlandırma seçenekleri hazırlamaktadır. Zorlu Elektrik, tüketiciler için, tüketim hacmi ve alışkanlıklarına uygun yüksek tasarruflu tarife paketleri oluşturmakta ve maliyetlerini minimize edici çözümler sunmaktadır.

Zorlu Elektrik, serbest tüketicilere elektrik satışı dışında sektörde önde gelen diğer kuruluşlarla da ticari faaliyetlerde bulunmakta, piyasadaki diğer Enerji Şirketleriyle ikili anlaşmalar yoluyla enerji alış veya satışı gerçekleştirmektedir. Ayrıca sınır komşumuz olan ülkelerle ithalat – ihracat faaliyetleri de yürütülmektedir. Şirket, hali hazırda Bulgaristan ile elektrik ticareti yapmakta ve yeni iş birlikleri için çalışmalarını sürdürmektedir.

Zorlu Enerji Grubu’nun Faaliyet Alanları
Zorlu Enerji Grubu’nun kurulu gücü, yurt içinde sahip olduğu 7 hidroelektrik,3 jeotermal , 3 doğal gaz santrali ve 1 rüzgar santrali ile toplam 626 MW’tır. Yurt dışında Pakistan’daki 56,4 MW’lık rüzgar santrali ile yüzde 25 hissesine sahip olduğu 840 MW’lık İsrail’deki Dorad Doğal Gaz Çevrim Santrali ile birlikte toplam 892,4 MW’tır.

Grup;
– Elektrik üretimi, satışı ve ticareti,
– Enerji santrallerinin projelendirme aşamasını da kapsayacak şekilde “anahtar teslimi” olarak inşası,
– Enerji santrallerinin uzun süreli işletme, bakım ve onarımı
– Doğal gaz satışı ve ticareti
faaliyetleri ile entegre hizmet sunma yetkinliğine sahiptir.

Zorlu elektrik bayisi olmak için: elektriksatis@zorlu.com mail adresi ve http://www.zorluelektrik.com/z/bayilik/0/21/22 linki üzerinden gerekli formu doldurarak ilk işlemleri başlatabilirsiniz.

Benzer İçerikler

Yorum Yaz

×

Merhaba!

Bayiliklerle ilgili bilgi almak için danışmanlarımızla iletişime geçebilir ya da bayiliklobisiofficial@gmail.com mail adresine mail atarak bilgi alabilirsiniz..

× WhatsApp Danışma Hattı